5 metod, które sprawią, że zmieścisz się w mniejszy rozmiar

Odchudzanie

Brzuch to przede wszystkim dla wielu kobiet bardzo problematyczna okolica w ujęciu odchudzania. Utrata zbędnych centymetrów z okolic brzucha nierzadko bywa problematyczna, ale przy zastosowaniu poniższych 5 porad może wyglądać zupełnie inaczej: szybko, łatwo i przede wszystkim — skutecznie.

Zdobądź kontrolę nad swoją dietą

Wbrew powszechnemu przekonaniu, skuteczne odchudzanie nie musi wiązać się z ogromną restrykcją. Kluczem do chudnięcia jest w zasadzie ujemny stosunek przyswajanych kalorii do spalanych.

Jeśli więc starania o wymarzony płaski brzuch są nieskuteczne — warto przez przynajmniej tydzień zapisywać dzienne spożycie kalorii, w celu skontrolowania, czy nie w tym leży problem.

Zegar w służbie odchudzaniu

Ciekawą metodą, która pomoże w łatwy sposób spalić tłuszcz z brzucha, jest Intermittent Fasting, czyli system jedzenia w ciągu dnia według tzw. okien żywieniowych.

Metoda ta polega na spożywaniu posiłków w oknie 8 godzin dziennie (np. od 11:00-19:00) i czasie postu w ciągu pozostałych 16 godzin doby.

Taki system pozwala na pobudzenie metabolizmu, prowadzące w naturalny sposób do utraty wagi, przy zmniejszonej restrykcji spożywanych posiłków.

Zasięgnij pomocy w suplementach

Suplementy na odchudzanie

Tabletki na odchudzanie są dobrą metodą wspomagającą efekt wyżej opisanej diety oraz ćwiczeń. Wzmagają metabolizm, ułatwiają sprawne spalanie tkanki tłuszczowej i usprawniają regenerację organizmu po treningach. Przykładem takiego preparatu są tabletki african mango, które zawierają m.in.:

 • afrykanskie mango
 • guaranę
 • pieprz cayenne
 • ekstrakt z zielonej herbaty
 • winian L-karnityny

Domowe „suplementy”

Alternatywą dla przyjmowania tabletek na odchudzanie jest regularne stosowanie składników, które bardzo często zawarte są w tego typu preparatach. Warto zwrócić tu uwagę przede wszystkim na:

 • zieloną herbatę (niesłodzoną)
 • wodę z cytryną pitą przed pierwszym posiłkiem rano
 • czarną kawę (niesłodzoną)
 • wodę z imbirem, cytryną i pieprzem cayenne
 • młody jęczmień dodawany do koktajli czy smoothie
 • otręby dodawane do jogurtów czy koktajli
 • jogurty, będące naturalną formą probiotyków

Najprostszą metodą przyspieszenia metabolizmu i ułatwienia odchudzania z okolic brzucha jest picie przynajmniej 2 litrów wody dziennie.

Postaw na zdrowie

Organizm człowieka czuje się dużo lepiej, kiedy spożywane posiłki są zdrowe i dostarczają mu wartościowej energii.

Przykładami dobrych zmian, które nakierują każdą osobę na dobrą drogę do płaskiego brzucha, są:

 • wymiana białego pieczywa i makaronów na pełnoziarniste
 • ograniczenie smażenia potraw na oleju (warzywa na patelni można również „smażyć” dodając sukcesywnie odrobinę wody)
 • ograniczenie soli
 • wymiana słodyczy na suszone owoce (bez cukru w składzie) i orzechy
 • zrezygnowanie z alkoholu, słodzonych napojów i tzw. gotowców, czyli produktów silnie przetworzonych

Aktywność fizyczna — szybkie efekty gwarantowane

Bez ćwiczeń niezwykle ciężko jest uzyskać zadowalający efekt szczupłego brzucha z prostej przyczyny — sylwetce brakować będzie mięśni, które w znacznym stopniu odpowiadają za wymarzone rysy ciała.

Jeśli chce się schudnąć szybko i skutecznie, jednym z najlepszych metod treningowych może okazać się HIIT, czyli treningi interwałowe o dużej intensywności, które często są stosunkowo krótkie i mogą być wykonywane w domowym zaciszu.

Tego typu treningi należą do dość zaawansowanych, dlatego na początku swojej przygody z aktywnością fizyczną warto zacząć od nieco łatwiejszych — np. treningu z elementami jogi czy ćwiczenia typu plank — najważniejsze, by skupiały się na mięśniach brzucha.

Urozmaić swój dzień dodatkową aktywnością fizyczną

Aktywność fizyczna to nie tylko treningi lub wyjścia na siłownię. Równie skutecznym sposobem na przyspieszenie odchudzania jest wprowadzenie do codziennego dnia aktywności, które pozwolą spalić kalorie, wzmocnić postawę i dodatkowo zwiększyć ilość energii w ciągu dnia.

Jedną z najprostszych metod jest chodzenie przynajmniej 30 minut dziennie (np. do pracy czy na spacer), a w przypadku osób pracujących w pozycji siedzącej — regularne wstawanie w czasie pracy lub praca przy biurku stojącym.

Leave a Reply