Aviator, Wayfarer, Clubmaster – najlepsze okulary na rok 2018

Moda

Wszyscy okularnicy powinni się zorientować co w 2018 roku okaże się stylowe. Furorę zrobią Clubmastery. Nie oznacza to jednak, że Aviatory i Wayfarery pójdą w odstawkę. Poznajmy trzy modele oprawek okularów, które dodadzą nam stylu: Aviator, Wayfarer oraz Clubmaster.

Oprawki okularów – rzecz ważna czy najważniejsza?!

Okulary to przede wszystkim aparat korekcyjny, aczkolwiek w ostatnich latach nie tylko. Sprawiły to wielkie domy mody i wielkie agencje reklamowe. Otóż okulary stały się elementem garderoby, do tego bardzo pożądanym. Potrafią one dodać nam stylu, a w niektórych przypadkach nawet zmienić nasz styl. Stało się tak za sprawą oprawek. Oprawki okularów zawsze powinno dopasowywać się kształtem do kształtu twarzy, a kolorem do koloru włosów. Nie chcemy przecież, aby nas oszpecały, lecz aby nas ozdabiały.

Aviator, Wayfarer, Clubmaster – trójca święta wśród okularów

Wśród modeli oprawek okularów królują niezmiennie trzy: Aviator, Wayfarer, Clubmaster. Nie odznaczają się one typowymi kształtami jak okrągły, owalny, kwadratowy, czy prostokątny, lecz posiadają własną, rozpoznawalną formę. Co ciekawe, jakiekolwiek nie panowałyby trendy, one zawsze pozostają na czasie. Wszystkie trzy modele zrodziły się za sprawą marki Ray-Ban.

Ray-Ban – twórca stylowych okularów

Ray-Ban to najpopularniejsza marka na rynku optycznym. Narodziła się ona w 1937 roku. Początkowo projektowała i wyrabiała okulary jedynie dla pilotów, z czasem jednak tak zwane pilotki, czyli Aviatory, stały się na tyle popularne, iż zaczęła produkcję okularów dla wszystkich osób. Dziś niewątpliwie tryumfuje, a sukces zapewniają jej naprawdę dobre okulary, zarówno pod względem projektowym, jak również pod względem technicznym.

Aviatory

Aviatory to pierwszy typ okularów, który wciąż pozostaje jednym z najbardziej pożądanych. Aviatory odznaczają się soczewkami o dużym rozmiarze i opływowym kształcie oraz cienkimi oprawkami. Projektanci uznają je za symbol wolności, a nazywa się je potocznie pilotkami ze względu na to, iż pierwotnie projektowano je tylko dla pilotów. Aviatory kojarzy się z Nagim Instynktem, gdzie nosił je Michael Douglas i z Top Gun, gdzie nosił je Tom Criuse.

Wayfarery

Wayfarery to drugi typ okularów, który zawsze pozostaje na czasie. Wayfarery odznaczają się soczewkami o w miarę małym rozmiarze i zgeometryzowanym kształcie oraz grubymi oprawkami. Projektanci uznają się za symbol szlachetności, a nazywa się je potocznie kujonkami ze względu na to, iż przywołują na myśl naukowców. Wayfarery kojarzy się z Buntownika bez powodu, gdzie nosił je James Dean i ze Śniadania u Tiffany’ego, gdzie nosiła je Audrey Hepburn.

Clubmastery

Clubmastery to trzeci typ okularów, który nigdy nie wychodzi z mody. Clubmastery odznaczają soczewkami o w miarę małym rozmiarze i przeróżnych, przeważnie zaokrąglonych kształtach oraz grubymi oprawkami na górze i cienkimi na dole. Projektanci uznają się za symbol stylu. Clubmastery kojarzy się z JFK, gdzie nosił je Kevin Costner i z Utalentowanego Pana Ripleya, gdzie nosił je Matt Damon.

Okulary, w tym te od firmy Ray-Ban znajdziecie na https://soczewki24.pl/4-okulary-korekcyjne.

Leave a Reply