Azjatyckie kosmetyki ze śluzem ślimaka – jak działają?

Kosmetyki

Azjatyckie kosmetyki, np: maseczki na twarz, serum czy krem ze śluzu ślimaka wykazują silne działanie przeciwzmarszczkowe, bakteriobójcze i nawilżające. Preparaty pielęgnacyjne pomagają na takie problemy, jak: zmarszczki i bruzdy, sucha skóra czy trądzik różowaty. Śluz ślimaka jest wykorzystywany w kosmetyce, dzięki zawartości cennych dla cery substancji: kwasu glikolowego, elastyny, kolagenu, alantoiny.

Kosmetyki azjatyckie do pielęgnacji twarzy – gdzie kupić?

Śluz ślimaka w kosmetyce wykorzystywany jest głównie w produkcji kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Cenny surowiec pozyskiwany jest z gruczołów odnóży ślimaków śródziemnomorskich i ma konsystencję żelu. Śluz ślimaka służy do tworzenia takich kosmetyków, jak: krem przeciwzmarszczkowy, serum pod oczy czy maseczka na twarz, które oferuje w sprzedaży drogeria online Superkoszyk. Zakupy przez Internet to szybki sposób na otrzymanie ulubionych preparatów pielęgnacyjnych, bez wychodzenia z domu.

Śluz ślimaka – właściwości kosmetyczne

Śluz ślimaka swoje właściwości kosmetyczne zawdzięcza zawartości 4 cennych substancji, które pielęgnują skórę: kolagenu, alantoiny, kwasu glikolowego oraz elastyny. Bogactwo naturalnych składników powoduje, że azjatyckie kosmetyki sprawdzają się do pielęgnacji cery z różnymi problemami dermatologicznymi. Kolagen i elastyna wykazują silne działanie przeciwzmarszczkowe oraz poprawiają jędrność i elastyczność delikatnej skóry twarzy. Alantoina to substancja, która nie tylko nawilża ale również przyspiesza procesy regeneracyjne skóry oraz łagodzi podrażnienia wywołane trądzikiem. Kwas glikolowy, zawarty w śluzie ślimaka, wspiera procesy starzenia się skóry, a także reguluje wydzielanie sebum, zmniejsza wydzielanie łoju oraz działa oczyszczająco.

Maseczka do twarzy, serum, krem ze śluzu śluzu ślimaka – dla kogo?

Mieszanka naturalnych substancji zawartych w śluzie ślimaka powoduje, że azjatyckie kosmetyki sprawdzają do pielęgnacji cery z różnymi problemami natury dermatologicznej. Dzięki silnym właściwościom nawilżającym preparaty pielęgnacyjne polecane są do suchej, szorstkiej i nadwrażliwej skóry. Ze względu na zawartość kolagenu i elastyny krem i serum ze śluzem ślimaka wykazuje właściwości przeciwutleniające, dzięki czemu hamuje procesy starzenia się skóry i wygładza zmarszczki. Naturalny składnik kosmetyków azjatyckich przeznaczony jest również do pielęgnacji cery trądzikowej, ponieważ działa na skórę bakteriobójczo, oczyszczająco, a także reguluje wydzielanie się nadmiaru sebum oraz łoju.

Leave a Reply