Chcesz mieć piękny uśmiech? Zobacz jaki aparat ortodontyczny będzie dla ciebie najodpowiedniejszy

Zdrowie

Dzięki ciągłemu rozwojowi techniki, a także opracowywaniu nowoczesnych aparatów ortodontycznych, specjaliści mogą podejmować skuteczną walkę o przywrócenie stanu uzębienia swoich pacjentów do zadowalającego stanu. W niniejszym artykule przybliżymy temat aparatów ortodontycznych dostępnych aktualnie na rynku.

Aparaty ortodontyczne – rodzaje

Specjalista Ortodoncji z Warszawskiego Gabinetu Ortodontycznego Cudzilo.pl zwraca uwagę na te aparaty, które cieszą się największą popularnością. Aparaty tzw. Metalowe zamki są najstarsze i najczęściej stosowane w leczeniu wad zgryzu. Wyglądem przypominają one przyczepione do zębów druty, które mają za zadanie je prostować, jak też zapobiec rozrastaniu się w niewłaściwe strony. Popularnym zamiennikiem tego rozwiązania są zamki szafirowe, które to dostępne są w formie przezroczystej oraz półprzezroczystej. Te aparaty stosowane są przez pacjentów, którzy nie chcą, by aparat był widoczny oraz chcą przy tym mieć ładne i proste uzębienie.

Wymienić możemy jeszcze aparaty lingwalne, mocowane na tylnych powierzchniach zębów, co powoduje, że nie są one widoczne. Ciekawe jest, to że ich skuteczność jest tak samo wysoka jak pozostałych, a założenie takiego aparatu jest zupełnie niebolesne.

Nowoczesne rozwiązania

Bardzo rozpowszechnione w naszym kraju, są aparaty mające przeźroczyste wkładki. Są one wytwarzane na zamówienie i wykonywane na bazie zdjęć i wycisków prezentujących typ uzębienia pacjenta, Są one indywidualnie dopasowywane do zgruzu pzacjenta dzięki czemu są one niemalże całkowicie niewidoczne, a ponadto nie przeszkadzają w artykulacji oraz normalnemu spożywania posiłków. Ich cena jest o wiele wyższa od tradycyjnych narzędzi korekcyjnych, Cena ich jest jednak dużo wyższa od wcześniej wymienonych jednakże ogromnym plusem jest ich bezbolesna aplikacja oraz marginalny wpływ na estetykę naszego uzębienia.

Niektórzy ortodonci stosują już bardzo nowoczesne rozwiązanie, czyli apart ortodontyczny samoligaturujący. Największą korzyścią takiego rozwiązania jest znaczne skrócenie czasu leczenia, a przez to przeciwdziałanie próchnicy, powszechnie występującej u tych pacjęntów, którzy leczeni byli aparatami metalowmi.

Jeżeli zastanawiasz się nad założeniem aparatu i leczeniem wady uzębienia zapytaj swojego dentystę jaki aparat byłby dla ciebie najlepszy. Dopasuje on aparat odpowiedni dla naszego uzębienia ale również i portfela, co nie jest bez znaczenia. Po zakończeniu leczenia będziemy mogli znów szczerze i szeroko uśmiechać się do bliskich oraz rodziny!

Leave a Reply