Czemu dobór właściwego stanika jest tak ważny?

Kobieta

Kobiety często noszą miseczki o nawet dwa-trzy rozmiary mniejsze niż powinny. Źle dobierają także obwód stanika, który jest za luźny o numer czy dwa. Prawidłowy dobór biustonosza ma jednak kluczowe znaczenie. Należy przy tym kierować się zasadami brafittingu, czyli dopasowywania stanika do piersi oraz sylwetki całego ciała. Dobieranie biustonosza nie jest wyłącznie kwestią wyboru konkretnego modelu, wzoru czy fasonu. Piersi różnią się kształtem i wielkością, a także rozstawem i jędrnością. Istnieją różne typy miseczek, dlatego zakupy należy poprzedzić odpowiednimi przymiarkami.

Konsekwencje noszenia źle dobranego stanika

Zadaniem biustonosza jest zapewnienie wsparcia i podtrzymanie biustu, co ma szczególne znaczenie w przypadku dużych piersi. Jeżeli stanik nie spełnia podstawowych wymogów konstrukcyjnych, cały ciężar biustu spoczywa na kręgosłupie. Brak wsparcia powoduje, że piersi zaczynają ulegać działaniu grawitacji i opadają do dołu. W konsekwencji podążają za nimi ramiona i łopatki, co prowadzi do garbienia się i wywołuje tzw. kifozę. Wiąże się to z bólami kręgosłupa, głowy i karku, które rzadko łączone są z faktem nieprawidłowego doboru biustonosza. Problemy te występują najczęściej przy zbyt dużym obwodzie oraz złej miseczce stanika. Jeżeli natomiast biustonosz jest za ciasny, dolegliwości bólowe mogą się pojawić nawet w okolicach żołądka. Przyczyną jest w tym przypadku nadmierny ucisk w okolicach mostka. Jeżeli będzie on zbyt duży pod piersiami, występuje ryzyko uszkodzenia naczyń krwionośnych i wiązadeł znajdujących się pod tkankami.

Zasady prawidłowego doboru biustonosza

Przy wyborze stanika należy pamiętać, aby jego obwód był ścisły oraz prostopadły do kręgosłupa. Zapięcie biustonosza nie powinno przesuwać się w stronę karku do góry. Miseczka musi obejmować pierś w całości, kończąc się w połowie pachy. Warto pamiętać, że fiszbiny nie powinny wbijać się w ciało. Najlepiej, aby w części środkowej między piersiami stanik ściśle przylegał do mostka. Biust nie może się wylewać nad boczną lub górną krawędzią miseczki. Ramiączka również nie powinny wbijać się w ciało – między ramię powinno dać się włożyć dwa palce. Wszystkie te zasady powinny być spełnione jednocześnie, aby biustonosz spełniał swoje zadanie i zapewniał użytkowniczce wygodę.

1

Dobór stanika sportowego

Nawet najlepiej dopasowany stanik do noszenia na co dzień nie sprawdzi się podczas treningu. Główną różnicą między biustonoszem sportowym a dziennym jest brak fiszbin, czyli charakterystycznych drucików wszytych w materiał. Ich zadaniem jest podtrzymywanie biustu, jednak w trakcie aktywności fizycznej ich obecność bardzo przeszkadza. Podczas uprawiania sportu fiszbiny nie tylko wywołują dyskomfort, ale wręcz stwarzają niebezpieczeństwo. W sportowych stanikach konieczne jest zastąpienie ich elastyczną, mocną gumą pod biustem. Ma to szczególne znaczenie przy treningach kardio oraz ćwiczeniach siłowych, które wymagają optymalnie dopasowanego i miękkiego biustonosza. Jedynie sportowy stanik jest w stanie utrzymać biust w miejscu, zapewniając przy tym maksymalną wygodę oraz bezpieczeństwo podczas ruchu.

Optymalne dopasowanie biustonosza a rozmiar piersi

Odpowiednio dobrany stanik może korzystnie wpływać na wygląd piersi, poprawiając ich kształt i optycznie zwiększając rozmiar. Pomocne okazują się przy tym także różne preparaty. Przykładem może być krem Ovashape, którego receptura opiera się na całkowicie naturalnych składnikach. Środek ten nie tylko powiększa biust, ale też ujędrnia skórę, poprawia nawilżenie i wygładza krostki. Szczegółowy opis produktu znajduje się na stronie https://wntt.pl/ovashape/. Do zalet kremu należy całkowite bezpieczeństwo jego stosowania. Z Ovashape korzystać mogą kobiety w praktycznie każdym wieku i bez żadnych ograniczeń, ponieważ jego działanie nie wywołuje żadnego działania niepożądanego oraz efektów ubocznych. Zawarte w kremie naturalne ekstrakty sprawiają, że jest to produkt o uniwersalnym i bardzo szerokim zastosowaniu.

Leave a Reply