Czy suplementacja jest konieczna?

Zdrowie
W życiu każdego człowieka występują okresy wzmożonej aktywności. Mowa np. o dodatkowych zajęciach treningowych lub nadmiernym stresie. Z pomocą przyjdą wówczas suplementy diety, które dostarczą do organizmu niezbędne składniki odżywcze. W takich okresach wyraźnie wzrasta zapotrzebowanie organizmu na witaminy, minerały i inne składniki odżywcze.

Suplementacja podczas intensywnych treningów

Osoby, które intensywnie ćwiczą musiałyby spożywać bardzo częste i obfite posiłki. Oznaczałoby to obciążenie układu pokarmowego, który będzie rzutował na możliwość podjęcia efektywnych zajęć treningowych. Dieta powinna pokryć bieżące straty, ale także dostarczyć dodatkową porcję energii i składników odżywczych. Niezbędne jest to zwłaszcza w przypadku planowania wzrostu masy mięśniowej. Suplementy w przeciwieństwie do zwykłego pożywienia są szybko trawione i wchłaniane w układzie pokarmowym. Pozwolą zatem na szybką regenerację organizmu i przywrócenie fizjologicznej równowagi. Wiele dostępnych suplementów diety wspomaga funkcje metaboliczne i energetyczne, co wpłynie w pozytywny sposób na pracę systemu nerwowego. Pamiętajmy jednak, że w okresie wzmożonych treningów niezwykle istotna jest prawidłowa dieta. Pozwoli ona dostarczyć niezbędne składniki i zapobiegnie osłabieniu organizmu. Prawidłowo funkcjonujący organizm będzie mniej podatny na choroby.

Suplementacja w trakcie stresu

Współcześnie wiele osób żyje w dużym stresie i pracuje przez wiele godzin. Wiele osób pije codziennie po kilka kaw, aby dać sobie siłę do pracy. Jak wiadomo kawa wypłukuje z organizmu magnez i inne cenne składniki odżywcze. Warto wówczas zadbać o suplementację tych składników. Wielu pacjentów ma również problemy z zasypianiem po stresującym dniu w pracy. Również na ten problem znajdziemy rozwiązanie wśród popularnych suplementów diety. Zawarte w nich zioła i magnez pomogą delikatnie uspokoić przed snem i poprawią jakość snu. W niektórych przypadkach suplementacja okaże się konieczna i wskaże ją lekarz na podstawie badań i wywiadu z pacjentem.

Rejestr suplementów

W Polsce od niedawna dostępny jest rejestr suplementów diety. Rejestr suplementów suplementy.co pozwoli szybciej znaleźć informacje o interesującym nas produkcie. Znajdziemy także jej skład, odpowiedzialny za suplement podmiot i inne niezbędne dane. Pacjent znajdzie również informację na temat formy suplementu, np. tabletki lub syrop. Jeszcze przed wizytą w aptece będziemy w stanie zaczerpnąć dużo informacji na temat produktu.

W jaki sposób zaplanować suplementację?

Wybranie odpowiedniego schematu nie jest łatwym zadaniem. Wymagane jest indywidualne podeście do pacjenta oraz wzięcie pod uwagę szereg czynników dotyczących stanu jego zdrowia. Skorzystanie z pomocy lekarza lub farmaceuty będzie najlepszym rozwiązaniem. Pomogą oni dobrać najlepszy dla pacjenta preparat, który będzie wspomagał funkcjonowanie jego organizmu.

Leave a Reply