Depilacja laserowa pach – na czym polega epilacja?

Uroda

Owłosienie pod pachami sprawia wielu kobietom dość spory problem. Odrastające włoski powodują dyskomfort i oznaczają ciągłą potrzebę ich usuwania. Każda dbająca o siebie kobieta wykonuje depilację pach, która dotyczy aspektu estetycznego oraz higienicznego. Owłosienie pod pachami może bowiem nasilić potliwość oraz osłabiać działanie antyperspirantów. Okolica pach jest wyjątkowo wrażliwa, a częste golenie pach może wywołać podrażnienia.

Jakie są sposoby golenia pach?

Najpopularniejszym sposobem jest użycie jednorazowe maszynki go golenia. Maszynki są tanie, a zabieg jest wyjątkowo prosty. Ta metoda depilacji nie jest jednak zbyt efektywna, ponieważ włoski odrastają szybko i są wtedy dużo twardsze. Częste używanie maszynki oznacza również możliwość wystąpienia podrażnień. Częstym wyborem kobiet jest również depilacja z użyciem depilatora elektrycznego. Podczas zabiegu odczujemy delikatne szczypanie. Zaletą tej metody jest oszczędność, ponieważ wystarczy jednorazowy zakup sprzętu. Jedną z dostępnych metod jest również depilacja kremem do golenia. Produkty te wyróżnia delikatne działanie i skuteczne usuwanie niechcianego owłosienia. Efekt zabiegu utrzymuje się jednak krótko. Kolejna metoda to użycie wosku, które wiąże się jednak z odczuwaniem bólu. Włoski są usuwane wraz z cebulkami, a zabieg można wykonać w gabinecie kosmetycznym lub w domu.

Depilacja laserowa, czyli najskuteczniejsza metoda

Jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej jest depilacja laserowa. Zabieg jest poprzedzony konsultacją z lekarzem i wykonywany przez wykwalifikowany personel. Z tej skutecznej i bezpiecznej metody korzysta coraz więcej kobiet. Efekt laserowej depilacji pach jest trwały i to najbardziej odróżnia tę metodę od innych opisywanych wcześniej. Podczas zabiegu przykłada się głowicę lasera do odpowiednio przygotowanej skóry. Wiązka światła jest pochłaniana przez melaninę (barwnik zawarty w cebulkach włosów), a impuls zmienia się w energię termiczną. Powoduje to zniszczenie struktur, które odpowiadają za wzrost włosów. Zabieg może wiązać się z wystąpieniem dyskomfortu i poczucia szczypania. W przypadku wyjątkowo wrażliwych pacjentów można wykorzystać znieczulenie w postaci maści.

Jakie są zalety depilacji laserowej?

Aby epilacja była skuteczna, potrzebne jest wykonanie serii zabiegów w odpowiednich odstępach czasu. Wiązka lasera oddziałuje bowiem tylko na włoski będące w fazie wzrostu. Ilość zabiegów jest uwarunkowana indywidualnie i uzależniona od koloru, rodzaju i ilości włosków. Najłatwiej usuwa się włosy ciemne i w ich przypadku wystarczy 5-6 zabiegów. Odpowiednio dobrana ilość zabiegów pozwoli pozbyć się włosków na stałe. Klientka pozbędzie się więc nieestetycznego problemu na zawsze. W gabinecie https://epilira.com/produkt/depilacja-dla-kobiet/depilacja-laserowa-pach/ klientki mogą poddać się depilacji laserowej. Użycie lasera LighSheer Duet wykazuje wyjątkowo dużą skuteczność w usuwaniu zbędnego owłosienia. Wiązka lasera działa tylko na melaninę włosów i nie uszkodzi struktury skóry.

Leave a Reply