Dermokosmetyki w aptekach i ich mniemana skuteczność

Kosmetyki

Sieci sklepów kosmetycznych od kilku lat toczą morderczą batalię o klientów, którzy chcą zadbać o swoją skórę. Rywalizacja ta, choć przynosi wymierne korzyści dla klientów, to w wielu obszarach jest bezsilna, bowiem swoją – bogatą i co ważne – efektywną ofertę przygotowały także apteki, które z roku na rok otwierają się na potrzeby klientów. Sam fakt, iż rośnie ich liczba w przestrzeni wirtualnej wskazuje na to, że konkurencja wzrasta, a my jako klienci możemy tylko zacierać ręce. Czym są tytułowe dermokosmetyki i dlaczego warto wybrać się po nie do apteki? Odpowiedz w dzisiejszym artykule.

Dermokosmetyki – definicja

Tytułowe dermokosmetyki określane także jako kosmetyki apteczne, tudzież kosmetyki dermatologiczne są w pełni profesjonalnymi produktami o złożonym składzie. Powstały one w wyniku fuzji dwóch podstawowych dziedzin – medycyny oraz kosmetologii. Ich ściśle opracowana receptura została stworzona w celach nie tylko leczniczych, ale także pielęgnacyjnych. Tego rodzaju kosmetyki powstały dla skóry borykającej się z określonymi problemami, dlatego najważniejsze i najefektywniejsze z nich możemy nabyć wyłącznie w aptece. Czym charakteryzują się i co zawierają tytułowe kosmetyki?

Skład oraz charakterystyka kosmetyków dermatologicznych

W ciekawy sposób o składzie oraz charakterystyce kosmetyków aptecznych piszą eksperci z portalu – trustedcosmetics.pl:

„…Receptura, a także sposób ich produkcji bardziej przypomina proces powstania leku aniżeli kosmetyku. Do produkcji kosmetyków aptecznych wykorzystuje się starannie wyselekcjonowane oraz przebadane składniki o udowodnionej skuteczności. W ich skład bardzo często wchodzą ekstrakty roślinne, fitohormony, olejki eteryczne, naturalne oleje, białka, lipidy, emolienty oraz witaminy i składniki mineralne. Kosmetyki dermatologiczne nie zawierają sztucznych barwników, substancji zapachowych oraz parabenów. Stosowane konserwanty są bezpieczne i używane w najmniejszych możliwych ilościach…”

Zróżnicowany skład oraz zastosowanie wyłącznie naturalnych substancji sprawia, że dermokosmetyki są bezpieczne i co ważne – działają na skórę w sposób wyjątkowo skuteczny.

Apteka internetowa – zagłębie dermokosmetyków

Apteki stacjonarne ze względu na brak wystarczającej powierzchni mają w kwestii kosmetyków dermatologicznych niewiele do zaoferowania. Właśnie dlatego warto skorzystać z propozycji aptek internetowych, które posiadają nieograniczony asortyment oraz niskie ceny produktów. Są również apteki, które umożliwiają odbiór w punktach stacjonarnych po zakupach w internecie, taką możliwość daje allecco.pl. E-apteki są obecnie zagłębiem kosmetyków dermatologicznych o czym świadczą statystyki dotyczące ich sprzedaży. Pozostaje mieć nadzieję, że ich popularność wciąż będzie wzrastać.

Leave a Reply