Dermokosmetyki w codziennej pielęgnacji

Kosmetyki

Dermokosmetyki, mają działanie potwierdzone naukowymi badaniami. Zawierają większą ilość substancji czynnych niż zwykłe kosmetyki dostępne w popularnych drogeriach, dzięki czemu można je stosować na różne rodzaje cery i problemy skórne. Mogą zapobiegać starzeniu, nawilżać, przywracać jędrność i blask, redukować przebarwienia.

Dermokosmetyki to produkty służace nie tylko do pielęgnacji twarzy, ale także całego ciała. Na rynku dostepne są m.in. dermokosmetyki przeznaczone do pielęgnacji okolic intymnych. Pozwalają one na regenerację skóry podrażnionej depilacją, a także na przywrócenie jędrności, np. po porodzie.

Czym są dermokosmetyki?

Dermokosmetyki to produkty, których działanie zostało potwierdzone przez badania. W swoim składnie posiadają składniki aktywne, dobrane w zależności od problemu skórnego, który mają rozwiązywać. Dodatkową zaletą dermokosmetyków jest hipoalergiczność – oznacza to, że nie zawierają one konserwantów ani substancji zapachowych, najczęściej podrażniający delikatną skórę. Dzięki temu mogą być stosowane nawet przez dzieci, alergików czy osoby posiadające skórę atopową.

Dermokosmetyki do pielęgnacji okolic intymnych

Dermokosmetyki do pielęgnacji okolic intymnych (np. seria Nanocare Intimate) pozytywnie wpływają na kondycję skóry i błony śluzowej. Sprawdzają się w przypadku pielęgnacji poporodowej czy długotrwałej depilacji. Dermokosmetyki do pielęgnacji intymnej zawierają liposomy, które redukują ryzyko infekcji, oraz czynniki wzrostu, które korzystnie wpływają na aktywność komórek. Dermokosmetyki Nanocare Intimate marki Sesderma wykorzystują nanotechnologię, dzięki której składniki aktywne mogą przenikać do głębokich warstw skóry i oddziaływać na nią dużo bardziej efektywnie.

Dermokosmetyki a naprawa fotouszkodzeń

Fotouszkodzenia to powstające pod wypływem szkodliwego działania promieni słonecznych UVA i UVB zmiany na skórze. Do fotouszkodzeń zaliczamy zmarszczki, przebarwienia oraz wiotczenie skóry. Marka Sesderma to producent dermokosmetyków które przeciwdziałają procesom fotostarzenia – linii Repaskin z technologią SHIELD-SYSTEM, która zawiera enzymy naprawiające DNA.

Kuracja przeciwstarzeniowa

Dermokosmetyki idealnie sprawdzają się także w intenstywnych kuracjach przeciwstarzeniowych, szczególnie jeśli są oparte na resweratrolu, który ma silne działanie antyoksydacyjne. Oznacza to, że redukuje on działanie wolnych rodników, które przyczyniają się do przyspieszenia procesu starzenia.

Leave a Reply