Detoks dla skóry na wiosnę – jak poprawić kondycję cery?

Uroda

Zmiany, jakie zachodzą wiosną w przyrodzie są dobrym momentem do rozpoczęcia zmian w organizmie. Dieta i ruch naturalnie sprzyjają poprawie samopoczucia i kondycji, ale skórze twarzy to nie wystarczy. Zima to częste zmiany temperatur, przesuszone powietrze ogrzewanych pomieszczeń i mróz. Wraz z jej odejściem wypada zwykle odłożyć ciężkie kosmetyki w postaci podkładów kryjących, nadużywanych korektorów czy maskujących niedoskonałości pudrów. Pierwsze promienie słońca sprzyjają wzmożonej pielęgnacji skóry.

Oczyszczanie w gabinecie i w domu

Zabiegi oczyszczające cerę szczególnie polecane są na przełomie zimy i wiosny. Nie ma już minusowych temperatur, a słońce nie grzeje jeszcze na tyle mocno, byśmy mogły obawiać się powikłań z uwagi na ekspozycję na jego promienie.

Na wizytę w gabinecie kosmetycznym na pewno powinny zdecydować się panie, które zauważyły po zimie większą ilość przebarwień czy miejscowych przesuszeń skóry. Może nie będzie konieczna cała seria zabiegów, a tylko jeden, do którego dodamy odpowiednią pielęgnację. Tak czy inaczej, warto poradzić się specjalisty, by zacząć regularną i skuteczną pielęgnację w domu. Wśród najpopularniejszych zabiegów oczyszczających w gabinetach kosmetycznych mamy oczywiście mezoterapię bezigłową, hydrabrazję czy oczyszczanie manualne. W zależności od potrzeb skóry kosmetolog czy kosmetyczka mogą polecić także oczyszczenie za pomocą lasera lub peeling kawitacyjny. Takie zabiegi dobrze jest uzupełniać w domu, stosując oczyszczające maski na twarz. Warto w ich doborze poradzić się właśnie kosmetyczki. Można nawet wziąć jakieś ulubione maski do salonu i skonsultować się, jeśli idzie o ich skład i efekty, jakie powinny towarzyszyć ich stosowaniu.

Nawilżenie w salonie – czasem, a w domu na co dzień

Zabiegów nawilżających dla cery oferowanych w salonach kosmetycznych jest mnóstwo. Jednak to, co robimy raz do czasu, nie ma sensu, jeśli nie wspomagamy tego codzienną pielęgnacją. Wysuszające podkłady w zestawieniu z suchym powietrzem, oferowanym przez  centralne ogrzewanie, prowadzi do znacznego wysuszenia skóry. Dlatego ważne są stosowane przynajmniej raz w tygodniu nawilżające maski na twarz. Także te naturalne z wykorzystaniem ogórka, spożywczej oliwy z oliwek czy oliwki dla dzieci.

Zmiana sposobu odżywiania dla cery

Nienasycone kwasy tłuszczowe, antyoksydanty, które pomagają zwalczyć wolne rodniki i witaminy doskonale wspomagające zewnętrzną walkę z ziemistą cerą, pękającymi naczynkami czy trądzikiem – to wszystko można znaleźć w jedzeniu i nie warto tego unikać. Odpowiedni dobór diety ważny jest nie tylko dla sylwetki i samopoczucia, ale także dla skóry, zwłaszcza jej najwrażliwszych i najbardziej narażonych na zewnętrzne czynniki części jak skóra twarzy. Dla naszej cery naprawdę ważne jest to, co jemy. I tak im więcej cukru, tym więcej wahań poziomu insuliny, które mogą wydatnie wpływać na trądzik czy włókna kolagenowe. Im zaś więcej mikroelementów jak selen, wapń czy krzem, tym więcej elastyczności i gładkości skóry, a mniej pękających naczynek i zaczerwienień.

Fot. materiały prasowe

Leave a Reply