Dla kogo dieta pudełkowa?

Odchudzanie

Firmy cateringowe proponują zakup gotowych diet, które dostarczane są codziennie pod drzwi klienta. Proponowana oferta to nie tylko wygoda, ale także dobre rozwiązanie dla osób, które są weganami, wegetarianami lub posiadają alergie pokarmowe. Cateringi dietetyczne przeżywają ocenie ogromny rozkwit, który skutkuje ciągłą rozbudową oferty.

Dieta dla wegan i wegetarian

Firmy rozszerzyły swoją ofertę o dietę dla osób niespożywających mięsa lub produktów pochodzenia zwierzęcego. W przypadku wegetarian białko można uzupełnić w diecie innymi produktami pochodzenia zwierzęcego, np. mlekiem i jego przetworami. Odpowiednio zbilansowana dieta dietly.pl to gwarancja dostarczenia do organizmu wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Weganie natomiast nie spożywają żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego. Źródłem białka w ich diecie mogą być rośliny strączkowe, nasiona dyni, orzechy, nasiona konopi, komosa ryżowa. Menu nie jest proste do przygotowania, ponieważ musimy unikać dużych grup produktów. Specjaliści pracujący w firmach cateringowych bez problemu opracują dietę, która będzie smaczna, zdrowa i zróżnicowana.

Dieta dla sportowców

Osoby uprawiające aktywność fizyczną to szczególna grupa klientów. Ich zapotrzebowanie na składniki odżywczą jest odmienne niż w przypadku innych diet. Spożywają więcej węglowodanów, jednak tylko takich pochodzących z pełnowartościowych zbóż. W zależności od rodzaju i ilości aktywności fizycznej możemy wybrać kaloryczność codziennego menu.

Dieta na odchudzanie

Podczas odchudzania niezwykle ważne jest dostarczanie do organizmu tylko pełnowartościowych posiłków. Bezwzględnie należy unikać pustych kalorii w postaci słodyczy lub słodzonych napojów. Posiłki należy spożywać regularnie, najlepiej 4-5 razy dziennie. Mniejsze i częściej spożywane porcje umożliwią zapobieganie odkładania tkanki tłuszczowej. Planując utratę wagi należy zmniejszyć ilość spożywanych kalorii o około 200 na dzień. Oferta cateringowa umożliwia wybór kaloryczności diety, dzięki czemu każdy klient znajdzie rozwiązanie dla siebie. Regularne spożywanie posiłków, dostarczanie odpowiedniej ilości wody i aktywność fizyczna pozwolą stracić zbędne kilogramy.

Zalety diet pudełkowych

Największą zaletą jest wygoda i brak konieczności samodzielnego przygotowania posiłków. Dieta sprawdzi się w przypadku osób, które nie lubią lub nie potrafią gotować. Opracowane przez specjalistów menu gwarantuje dostarczenie niezbędnych składników odżywczych, witamin i minerałów. Różnorodność dań będzie zachęcała do stosowania diety i pozwoli uniknąć podjadania pomiędzy posiłkami.

Źródło: https://dietly.pl

Leave a Reply