Dlaczego warto korzystać z usług dentystycznych w UK?

Zdrowie

Troska o zdrowe i pięknie wyglądające zęby dotyka ludzi na całym świecie. Doskonale znamy system usług stomatologicznych na terenie Polski, jednakże warto przyjrzeć się również, jak działa on na terenie Anglii, albowiem ogromna ilość naszych rodaków, tam właśnie mieszka.

Usługi dentystyczne w systemie NHS

Z całą pewnością polski dentysta slough w swej codziennej pracy cechuje się nieco innymi zasadami. Na terenie naszego państwa możemy korzystać zarówno z bezpłatnej opieki dentystycznej, jak i prywatnej. Z kolei polski dentysta UK powinien dostosować się do zasad, jakie w tym względzie panują w UK. Polski dentysta bardzo chętnie szuka pracy na terenie Anglii, albowiem można tutaj cieszyć się z większych i bardziej opłacalnych dochodów i finansów.

Warto jednak zaznaczyć, że każdy dentysta UK w Anglii już od 2006 roku pracuje w ramach nowego systemu NHS. System ten obejmuje leczenie zębów zarówno bezpłatne, jak i możliwość umawiania prywatnych wizyt.

Kiedy możemy bezpłatnie korzystać z wizyt dentystycznych?

Jeżeli chcesz w sposób bezpłatny skorzystać z usług, jakie oferuje nam stomatolog w Anglii musisz wiedzieć, że obowiązuje taka możliwość w ramach leczenia dentystycznego Narodowej Służby Zdrowia – NHS jeżeli spełnimy następujące warunki:

  • Dentysta UK ma obowiązek przyjąć pacjenta, który nie ukończył 18 roku życia i uczy się w pełnym wymiarze godzin
  • Dodatkowo stomatolog Londyn przyjmuje bezpłatnie kobiety w ciąży, posiadające zaświadczenie Maternity Exemption Card
  • Pomoc jaką oferuje dentysta UK jest również darmowa jeżeli pobieramy zasiłek dochodowy, ze względu na bezrobocie, lub też niskie dochody

Usługi zawarte wedle darmowej opieki dentystycznej

Każdy stomatolog w UK obejmuje w swoich usługach bezpłatne leczenie dentystyczne. Pacjenci nie muszą płacić za usługi, którymi są:

  • Leczenie pruchnicy
  • Naprawa protezy
  • Usunięcie szwów
  • Zatrzymanie krwawienia
  • Wydanie recepty

Jak skorzystać z usług dentysty w ramach NHS?

Jeżeli chcemy na terenie Wielkiej Brytanii znaleźć stomatologa, który pracuje w ramach Narodowej Służby Zdrowia, wówczas wystarczy zatelefonować do NHS Direct. Można uczynić to wpisując kod pocztowy, na stronie NHS Direct. Korzystając z serwisu poznasz wszystkie świadczenia dentystyczne, a także nauczysz się jak w prawidłowy sposób dbać o higienę jamy ustnej.

Więcej informacji o stomatologii w Uk znajdziesz na www.medicareclinic.co.uk

Leave a Reply