Dobry materac piankowy: na co zwrócić uwagę?

Zakupy

Wysokiej jakości materac zagwarantuje dobrą jakość snu i lepsze samopoczucie w ciągu dnia. Wybierając materac, musimy zwrócić uwagę na firmę, która go wyprodukowała oraz jego wykonanie. Materac dobieramy też do swojej wagi, wzrostu oraz stanu zdrowia.

Popularne materace piankowe

Produkty wykonane z pianki zdobywają coraz większą popularność dzięki rozwojowi technologii dotyczącej produkcji. Produkcja materaców piankowych jest dość prosta, a materiał jest łatwy w cięciu i dopasowaniu. Plastyczność materiału daje możliwość stworzenia nieskończenie wielu rodzajów materacy. Materace piankowe można dopasować do potrzeb wielu użytkowników: dorosłych, osób starszych, młodzieży, dzieci. Wysokiej jakości materace spełnią wymagania również osób w czasie rehabilitacji, z bólami kręgosłupa, alergików czy par o dużej różnicy wagowej.

Z czego są wykonane materace piankowe?

Jak sama nazwa wskazuje są wykonane z pewnego rodzaju pianki, która jest nazywana poliuretanową. Pianka ta może przybierać różnorodną sprężystość, elastyczność i gęstość. Pozwoli to na dopasowanie dobrego materaca dla wielu grup klientów. Gęstość pianki wyznacza twardość materaca. To właśnie na ten szczegół trzeba zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu materaca.

Materace ortopedyczne

Dla osób z bólami kręgosłupa zaleca się wybrać specjalny materac dopasowany do rodzaju schorzenia. Dobrze dobrane materace ortopedyczne znacznie spowolnią rozwój choroby i będą koić ból. Materac nie musi być bardzo twardy, ale powinien zapewnić wsparcie dla kręgosłupa. Nawet miękkie materace są wyposażone w 7-stopniowe poziomy twardości. Pozwoli to zapewnić kręgosłupowi właściwe wsparcie. Dobry materac zapewni pozycję prostą całego ciała podczas snu. Sprawdzą się zatem materace mające wiele punktów podparcia. Unikać należy zbyt miękkich materacy, które mogą pogłębić problemy z kręgosłupem i spowodować jego ból.

Materace rehabilitacyjne: dla kogo?

Ten rodzaj materacy można zakupić w sklepach medycznych lub sklepach z wyposażeniem wnętrz. Nazwa materacy kojarzy się z osobami przewlekle chorymi. Ten rodzaj materaca sprawdzi się jednak w przypadku wielu klientów. Będzie to dobry wybór dla osób niepełnosprawnych ruchowo, seniorów, osób po urazach ortopedycznych oraz pacjentów mających problemy z kręgosłupem. Materace rehabilitacyjne docenią także osoby pracujące przy komputerze lub osoby spędzające dużo czasu w łóżku (np. ze względu na swoje schorzenia).

Hilding Anders: najlepsze materace

Filozofią firmy jest zapewnienie zdrowego i regenerującego snu. Podczas produkcji firma zwraca uwagę na wzornictwo, ergonomię, ochronę środowiska i wytrzymałość. Materace dobrze dopasowują się do ciała nawet w przypadku krzywego kręgosłupa. Stosują antyalergiczne rozwiązania, a do produkcji materacy są używane przewiewne dzianiny. Oferowane materace wyróżnia wiele wzorów i kolorów. Hilding Anders dba o najmniejsze szczegóły wykonania produktów. W sklepie https://www.sleepmed.pl/ znajdziemy produkty firmy Hilding Anders. Pracownicy sklepu z chęcią pomogą wybrać najlepszy materac.

Leave a Reply