Jak dopasować kolczyki do kształtu twarzy? Poznaj najważniejsze zasady!

Moda

Kolczyki należą do najważniejszych i najbardziej wyróżniających się elementów kobiecej biżuterii. W salonach jubilerskich i sklepach z biżuterią wybór jest ogromny – niełatwo zdecydować się na jedną parę. Tymczasem przy wyborze powinnaś kierować się nie tylko wyglądem kolczyków, ale także ich kształtem, aby współgrały z Twoją twarzą.

Kolczyki zakładamy na co dzień i na szczególne okazje. Inaczej dobieramy kolczyki ślubne, wieczorowe, do noszenia do pracy lub w czasie wolnym. Niezależnie od okoliczności, aby kolczyki dobrze się prezentowały, powinny pasować do Twojego kształtu twarzy. Poznaj kilka zasad, które pomogą Ci je dobrać.

1. Twarz owalna

Posiadaczki owalnej twarzy mogą wybierać w największej puli rodzajów kolczyków – w większości z nich będą wyglądały dobrze. Mogą to być kolczyki na biglach lub sztyftach. Jeśli Twój owal jest dość długi, unikaj przesadnie długich kolczyków. Świetnie za to „wypełnią” Twoją twarz kolczyki-koła. Kolczyki w formie owalu, łezki, szczególnie efektownie i elegancko zaprezentują się, jeśli masz włosy krótkie lub często je upinasz. Owalne, wiszące perły czy kamienie szlachetne to znakomity pomysł na kolczyki ślubne, które uszlachetnią Twoje rysy. Pamiętaj też, że kolczyki trójkątne i kwadratowe wyostrzą Twoje rysy.

2. Twarz trójkątna

Noś kolczyki, które złagodzą Twoje rysy, czyli przebieraj wśród wszelkich krótkich kolczyków, zwłaszcza na sztyfcie. Nie zakładaj kolczyków długich, wiszących, pociągłych. Jeśli chcesz przyozdobić swoją twarz czymś większym, możesz postawić na kolczyki rozszerzające się ku dołowi.

3. Twarz okrągła

Twoja twarz jest pełna, warto więc przy pomocy kolczyków optycznie ją wydłużyć. Długie, wąskie, wiszące kolczyki są stworzone dla Ciebie! Możesz przebierać w modelach nieregularnych, bogatych, ale długich, z pionowymi elementami. Ciekawym pomysłem są też kolczyki przeciągane. Unikaj natomiast kuleczek i kół.

4. Twarz kwadratowa

Kolczyki dla ciebie to modele nieregularne oraz owalne, a także koła, łezki i kolczyki długie. Unikaj kolczyków kwadratowych, trójkątnych i innych forma kanciastych – Twoi celem jest złagodzenie, a nie podkreślenie ostrych rysów.

Pamiętaj, aby wybierając kolczyki, brać pod uwagę nie tylko sam kształt twarzy, ale także typ sylwetki oraz fryzurę. Przykładowo drobne kolczyki na sztyft mogą zgubić się wśród bujnych, rozpuszczonych włosów.

Leave a Reply