Epilacja laserowa – skuteczna metoda w walce z wrastającymi włoskami

Uroda

Zgodnie z aktualnymi danymi statystycznymi problem wrastających włosków dotyka co piątą kobietę na całym świecie. Stany zapalne mieszków włosowych, nieestetyczne krostki, zaczerwienienie i świąd pojawiające się w miejscu wykonanej depilacji to najczęściej występujące dolegliwości towarzyszące wrastaniu włosków. Zastanawiasz się co jest główną przyczyną wrastania włosków? Chcesz wiedzieć, która z dostępnych metod depilacji w tym wypadku sprawdzi się najlepiej?

Jakie są przyczyny wrastających włosków?

Jak nietrudno się domyślić cały problem skupia się na posiadaniu zbyt słabych włosków, które nie są w stanie przebić się przez warstwy skóry, co w efekcie wywołuje powstanie stanu zapalnego. Według opinii kosmetologów problem ten w dużej mierze dotyka kobiety stosujące tradycyjne metody depilacji skóry. Używanie zarówno depilatora, jak i maszynki jednorazowej może być przyczyną wrastania włosków. Skutecznym sposobem na zapobieganie tej przykrej dolegliwości jest zmiana dotychczasowej metody usuwania zbędnego owłosienia oraz zastosowanie właściwej pielęgnacji skóry po wykonaniu depilacji.

Epilacja – prosty sposób na wrastające włoski

Osoby, które zmagają się z tym problemem koniecznie rozważyć powinny skorzystanie z epilacji, czyli usuwania zbędnego owłosienia przy użyciu specjalistycznego urządzenia emitującego wiązkę laserową o odpowiedniej częstotliwości, która po przedostaniu się w głąb skóry trwale uszkadza mieszki włosowe, co skutecznie hamuje wzrost włosów. Jednym z nich jest nowoczesny laser The Epi Lab, o który więcej przeczytamy na oficjalnej stronie internetowej https://epilabpolska.pl/. Laser The Epi Lab opatentowany został w oparciu o innowacyjną technologię, opartą na wykorzystaniu hybrydowego połączenia dwóch laserów o różnych długościach fal – 810 nm i 950 nm.

Choć epilacja laserowa gwarantuje długotrwałe efekty, to zabieg jest w pełni bezbolesny i bezinwazyjny. Aby zabieg epilacji przyniósł jak najlepsze rezultaty wskazane jest by wykonać całą serię zabiegów depilacji w regularnych odstępach czasowych.

Przed udaniem się na epilację laserową konieczne jest wykluczenie wszelkich przeciwwskazań, co dodatkowo zapewni nam bezpieczeństwo podczas przeprowadzanych zabiegów. Równie ważne co wybór metody depilacji jest prawidłowe zadbanie o skórę po jej wykonaniu. W tym wypadku należy pamiętać o regularnym złuszczaniu martwego naskórka oraz nawilżaniu skóry poprzez użycie lekkiego balsamu dla skóry po depilacji.

Leave a Reply