Farbowanie włosów w domu – czy jest trudne?

Uroda

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy samodzielna koloryzacja włosów może mieć porównywalną skuteczność do wizyty u fryzjera. Postęp technologiczny w produkcji farb sprawia, że farbowanie włosów w domu jest coraz prostsze i bardziej efektywne. I wcale nie trzeba mieć do tego szczególnych umiejętności ani doświadczenia. Najważniejsze jest, aby wybrać odpowiedni produkt i uważnie zapoznać się z zaleceniami producenta.

Domowa koloryzacja włosów – podstawowe zasady

Przy koloryzacji włosów warto pamiętać o kilku zasadach:

  • Zawsze należy wykonać próbę uczuleniową. Nawet, jeśli farbujemy włosy od lat, za każdym razem, gdy decydujemy się na użycie nowej farby, powinnyśmy sprawdzić, czy nie wywoła ona reakcji alergicznej.
  • Na około dobę przed planowanym farbowaniem, lepiej jest powstrzymać się od farbowania włosów. Ich naturalne substancje tłuszczowe nie tylko pełnią funkcję ochronną, ale także ułatwiają wchłaniania się pigmentu, co ma pośredni wpływ na efekt koloryzacji.
  • Przed rozpoczęciem farbowania warto zrobić zdjęcie w świetle dziennym. Posłuży ono do późniejszego porównania efektów.
  • Do koloryzacji na pewno przyda się zegarek lub telefon z funkcją timera.
  • Zawsze należy skrupulatnie przestrzegać instrukcji farbowania – jest to ważne zarówno ze względów bezpieczeństwa, jak i dla finalnego rezultatu.

Proste farbowanie włosów w domu

Jednym z polecanych produktów do domowej koloryzacji są oparte na francuskiej technologii farby Color&Soin. Ich ogromną zaletą jest brak szkodliwych, chemicznych składników wpływających na zdrowie włosów i skóry głowy, takich jak amoniak, rezorcyna, SLS-y, hydrochinon czy parabeny. Farba zawiera za to kompleks proteinowo-olejowy, oparty na roślinnych ekstraktach i olejkach. Preparat jest szczególnie polecany dla osób, które w wyniku licznych zabiegów na włosy, zauważają pogorszenie ich kondycji albo które doświadczają reakcji alergicznych po zastosowaniu farb drogeryjnych. Formuła farb została opracowana tak, aby farbowanie było proste i przyjemne, bez względu na poziom doświadczenia. Farby dobrze sprawdzają się także przy koloryzacji włosów siwych ze względu na wysoką zawartość czystego barwnika. Można je zakupić w aptekach stacjonarnych oraz internetowych.

Leave a Reply