Funkcjonalna konsoleta fryzjerska – jak wybrać?

Uroda

Wyposażenie salonu fryzjerskiego składa się z kilku podstawowych elementów, jednym z nich jest profesjonalna konsoleta. Właściwie dopasowana będzie praktycznym dodatkiem, który ułatwi pracę zatrudnionym pracownikom. Czym tak właściwe jest konsoleta fryzjerska? Jakie jest jej główne zastosowanie? Na co należy zwrócić szczególną uwagę przy jej zakupie?

Praktyczne zastosowanie i estetyczny wygląd

Konsoleta fryzjerska jest meblem o charakterystycznej konstrukcji, który składa się z dużego lustra, blatu oraz kilku półek. Funkcjonalna budowa w dużej mierze przyczynia się na poprawę komfortu pracy, ale nie tylko. Konsoleta dla wielu jest wyznacznikiem prestiżowego i nowoczesnego salonu fryzjerskiego.
Na polskim rynku w sprzedaży dostępne są dwa rodzaje konsolet – w tradycyjnej formie wolnostojącej oraz wiszącej. Każda z nich posiada swoje zalety, ale nie jest pozbawiona wad, w związku z czym zakup konsolety powinien zostać dokładnie przemyślany. Wybór konkretnego modelu jest kwestią indywidualną, uzależnioną od potrzeb i wymagań salonu oraz jego właściciela.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy skupić się na głównym przeznaczeniu konsolety. Wbrew pozorom ten funkcjonalny dodatek jest niezwykle przydatnym elementem w salonie, w końcu służy on nie tylko fryzjerowi, ale też i klientom, którzy na bieżąco mogą obserwować pracę na tworzeniem nowej fryzury. Najlepszym rozwiązaniem z praktycznego punktu widzenia jest zakup konsolety wyposażonej w blat o dużej powierzchni oraz półki, na których na co dzień znajdować będą się najpotrzebniejsze akcesoria, narzędzia oraz kosmetyki do stylizacji fryzur.
Nowoczesne konsolety fryzjerskie charakteryzują się natomiast minimalistycznym wykończeniem. Ich budowa jest stosunkowo prosta, a w większości przypadków pozbawione są one dodatkowych elementów.

Wysoka jakość wykonania

Konsolety fryzjerskie są podstawowym elementem wyposażenia każdego salonu fryzjerskiego, w związku z tym powinny one wyróżniać się przede wszystkim wysoką jakością wykonania, która świadczyć będzie o ich funkcjonalności i trwałości. Jednym z dystrybutorów nowoczesnych konsolet fryzjerskich jest firma BiNatural. Osoby zainteresowane ofertą mogą udać się do showroom’u firmy, znajdującego się w Warszawie na ulicy Bora-Komorowskiego 56C (lok U12). BiNatural dysponuje również wysokiej jakości sprzętem do salonów kosmetycznych i gabinetów spa.

Leave a Reply