Harmonogram przygotowań do depilacji laserowej

Uroda

Wśród miast, na których terenie wykonuje się zabiegi takie jak depilacja laserowa Wrocław cieszy się szczególną popularnością. Dlaczego? Ponieważ na jego obszarze istnieje sporo firm, realizujących depilację z wykorzystaniem lasera LightSheer Duet. Jak przygotować się do takiego zabiegu?

1. Na pół roku przed zabiegiem…

Obowiązkowo należy zrezygnować z doustnego stosowania leków retinoidalnych. Składniki w nich zawarte na długo odkładają się w skórze (zwłaszcza retinol), co przedkłada się na znaczny wzrost ryzyka powikłań w przypadku oddziaływania intensywnego strumienia świetlnego, w tym laserów depilujących.

2. Na miesiąc przed zabiegiem…

Rezygnujemy ze wszelkich zabiegów depilacyjnych. Istnieje ryzyko, że mogą one znacznie uszkodzić powierzchnię skóry. Jej regeneracja trwa około miesiąca, toteż bezpośrednie (w tym czasie) oddziaływanie laserem na uszkodzony fragment skóry byłoby niewskazane.

3. Na trzy tygodnie przed zabiegiem…

Rezygnujemy ze stosowania preparatów powiązanych z retinolem. W tym przypadku mowa o wszelakich maściach i kremach, które są wcierane w skórę i których usuwanie z tkanki skórnej odbywa się znacznie szybciej aniżeli po zażyciu leków doustnych.

4. Na dwa dni przed zabiegiem…

Zaprzestajemy z jakiejkolwiek kuracji opartej na lekach światłoczułych. Odstawiamy też substancje, które mogą zwiększać wrażliwość skóry na działanie światła. Co ważne, mowa tutaj o substancjach wchłanianych w dowolny sposób. Nie zaleca się również stosowania preparatów o pochodzeniu zielarskim, np. opartych na wyciągu z dziurawca, lub nagietka.

5. Na kilka tygodni przed zabiegiem…

Zdecydowanie unikamy wystawiania się na intensywne światło słoneczne. Opalenizna (również sztuczna) jest specyficzną, ochronną warstwą wytwarzaną przez skórę, która może osłabić działanie lasera, bądź też – co gorsza – doprowadzić do powstania trudno gojących się stanów zapalnych.

Podsumowując, zachowanie powyższych zasad zapewni nam bezpieczną i skuteczną depilację, której efekty będziemy mogli podziwiać znacznie dłużej, niż po standardowych zabiegach depilacyjnych.

Artykuł powstał we współpracy z https://proclinic.pl/depilacja-laserowa/

Leave a Reply