Jak pomalować szeroko rozstawione oczy?

Uroda

Dobrze dopracowana technika makijażu pozwala ukryć to, co powinno pozostać niewidoczne oraz podkreślić to, co powinno zostać wyeksponowane.

Warto więc ją wciąż doskonalić, zwłaszcza jeśli zależy nam na tym, aby optycznie zamaskować jakieś drobne defekty, które dla nas samych stanowią powody do kompleksów czy też złego samopoczucia. Przykładem mogą być chociażby szeroko rozstawione oczy. Pomimo tego, że ich szeroki rozstaw trudno w ogóle rozpatrywać w kontekście defektu, dla wielu kobiet jest on powodem do zmartwień. Wszystkie panie, dla których szeroko rozstawione oczy stanowią problem, powinny wypróbować specjalne triki makijażowe, które pomogą go skutecznie zamaskować. Oto kilka wskazówek jak pomalować oko, aby w każdym wydaniu nasz makijaż prezentował się równie dobrze.

Szeroko rozstawione oczy  już nie muszą być twoim problemem!

Przyjęło się uważać, że o idealnym rozstawie oczu możemy mówić wówczas, gdy przerwa pomiędzy nimi odpowiada długości oka. Oczywiście są to założenia mocno hipotetyczne, które mogą nieco odbiegać od rzeczywistości, trudno bowiem wymagać, by poszczególne części naszej twarzy oraz całego ciała były równe co do milimetra. Zdarza się jednak, że różnice w owych wymiarach są znaczące, a przez do dość widoczne. Dotyczy to na przykład szeroko rozstawionych oczu. Ich właścicielki doskonale wiedzą, że aby ukryć ten drobny mankament, a przez to często pozbyć się wieloletnich kompleksów, wystarczy zastosować kilka makijażowych trików, które sprawią, że różnice pomiędzy poszczególnymi odcinakami twarzy zostaną optycznie wyrównane. Te zaś które jeszcze ich nie odkryły, dzięki naszym wskazówkom mają szansę poprawić wygląd swojej twarzy na tyle, by w końcu był on dla nich w pełni satysfakcjonujący.

Jak pomalować szeroko rozstawione oczy?

Dowiedz się jak pomalować oko w przypadku szerokiego rozstawu oczu

Wiele kobiet zastanawia się, jak pomalować oko we właściwy sposób, aby optycznie zmniejszyć problem szeroko rozstawionych oczu, często szukając skomplikowanych rozwiązań. Tymczasem najskuteczniejsze rozwiązanie okazuje się być najbardziej prostym. Otóż w przypadku szeroko rozstawionych oczu najlepiej sprawdza się naturalny makijaż. Jak go wykonać?

Jak łatwo się domyślić najlepiej sięgnąć po cienie do powiek utrzymane w subtelnej, zbliżonej do naturalnej tonacji kolorystycznej. Jasnym i koniecznie matowym cieniem pokrywamy wewnętrzne kąciki oczu. Pozostałą część powieki, mniej więcej na wysokości 3/4 malujemy ciemniejszym odcieniem beżu. Zewnętrzne kąciki oraz linię załamania powieki malujemy bardziej intensywnym kolorem brązu, jednak wciąż utrzymanym w podobnej tonacji. Podczas malowania górnej powieki starajmy się nie wychodzić poza jej granicę. Dolną powiekę malujemy w taki sposób, aby linia w zewnętrznych kącikach oczu pozostała otwarta. Wewnętrzne kąciki natomiast delikatnie zaznaczamy brązową kredką, lekko rozcierając namalowaną kreskę. Rzęsy starannie tuszujemy pogrubiającą maskarą (np. Maybelline Colossal Big Shot), tak aby podkreślić kontur oka.

Leave a Reply