Jaki puder wybrać?

Kosmetyki

Puder matujący to jeden z najchętniej kupowanych kosmetyków przez posiadaczki cery tłustej, ale nie tylko. Takie produkty mogą występować w formie sypkiej i sprasowanej, a dla wielu kobiet są bazą każdego makijażu. Często nosimy je w podręcznej kosmetyczce, aby można było dokonać szybkich poprawek make-upu w ciągu dnia, dlatego tak ważne jest mocne opakowanie, które wytrzyma nawet ekstremalne warunki. Głównym zadaniem pudru jest utrwalenie makijażu oraz zmatowienie skóry na długie godziny.

Puder matujący – sypki czy w kamieniu?

Puder sypki jest na pewno lżejszy, a w związku z tym daje delikatniejsze wykończenie. Możemy go także wykorzystać do tzw. bakingu, szczególnie jeśli jest on transparentny. Jest to technika, która zyskała wielką popularność dzięki rozpropagowaniu jej przez Kim Kardashian, a coraz więcej wizażystów stosuje ją w swojej pracy. Polega ona na nałożeniu dużej warstwy pudru na partie twarzy, które chcemy rozświetlić pod oczami, broda, szczyt czoła) i podkreślić wcześniej wykonane konturowanie. Dzięki zastosowaniu tej techniki makijaż utrzyma się dłużej, a skóra pozostanie matowa przez długie godziny.

Puder matujący w formie sprasowanej może dać mocniejszy efekt i często występuje w różnych wariantach kolorystycznych. Na pewno będzie bardziej praktyczny, jako produkt noszony w torebce – łatwiej będzie nam wykonać nim poprawki w ciągu dnia i nie będzie się rozsypywał.

Jak dobrać puder do rodzaju cery?

Nasza twarz często wykazuje skłonności do przetłuszczania się. To zjawisko najlepiej znają posiadaczki cery tłustej bądź mieszanej. Ta druga charakteryzuje się mocniejszym wytwarzaniem sebum w tzn. strefie T (czoło, nos, broda). Obie te cery często borykają się z problemem zaskórników i innych niedoskonałości. W tym przypadku bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego pudru matującego, który nie będzie zapychał skóry. Szybko wytwarzane przez twarz sebum, będzie przez taki produkt „pochłaniane”. Świetnie sprawdzi się w tym celu Long Wear Finishing Powder od Golden Rose, który jest sypkim pudrem transparentnym.

Dla cery suchej polecamy pudry mineralne, które nie będą dodatkowo matowały skóry, ponieważ może odczuwać podrażnienie i nieprzyjemne ściągnięcie po zastosowaniu takiego produktu.

Leave a Reply