Jeden bezinwazyjny sposób na zmarszczki mimiczne? To możliwe!

Uroda

Zmarszczki mimiczne to problem, który dotyka praktycznie wszystkich kobiet. Pojawiające się na czole, policzkach i wokół oczu zmiany to zmora pań przed trzydziestką. Okazuje się jednak, że istnieje jeden znany od wieków sposób na walkę ze zmarszczkami tego typu!

Jak powstają zmarszczki mimiczne?

Przyczyny powstawania zmian tego typu mają przede wszystkim podłoże środowiskowe, do którego dochodzą predyspozycje genetyczne. Najbardziej narażone na zmarszczki mimiczne będą zatem kobiety, których cera jest jasna, skóra delikatna i wrażliwa (z naciskiem na tak zwaną cerę naczynkową), a dodatkowo narażona na częsty kontakt z silnym słońcem lub, co gorsza, z ultrafioletowym światłem łóżka na solarium.

Skuteczny sposób na zmarszczki?

Jeśli jednak jednym z błędów naszej młodości były intensywne kąpiele słoneczne (lub ultrafioletowe), to zapewne niedługo przyszło nam czekać na skutki tych działań. Dodatkowo, jeśli należymy do osób obdarzonych żywą ekspresją, które rzadko kiedy zachowują kamienny wyraz twarzy, to na pewno nie pozostanie to bez wpływu na siatkę zmarszczek naszej cery. Oczywiście, najlepiej jest zapobiegać niż leczyć, ale kiedy zmiany się już pojawią, decydującym czynnikiem pomocnym w walce z nimi będzie zaprzestanie szkodliwych nawyków, będących przyczyną pojawiania się zmarszczek. Ich skutki  natomiast skutecznie zniwelować możemy rozmaitymi preparatami, najlepiej pochodzenia naturalnego.

Ocet jabłkowy na zmarszczki – owocna terapia

Wśród tego typu środków palmę pierwszeństwa jako lidera pomocy w walce ze zmarszczkami niezmiennie dzierży ocet jabłkowy. W przeciwieństwie jednak do octu spirytusowego, jego odpowiednik wytwarzany z jabłek może być stosowany zarówno do pielęgnacji twarzy, jak również poprawy metabolizmu ciała. Pamiętać jednak trzeba, by bezwzględnie rozcieńczać go przed każdym zastosowaniem. Nie warto również oszczędzać na jakości preparatu: najtańszy ocet jabłkowy wytwarzany jest często ze słabej jakości surowca, a używanie go może przynieść więcej szkody niż pożytku. Najlepsze efekty będzie jednak miał preparat, który wyprodukujemy sami: potrzebne będą do tego jabłka, cukier lub miód oraz kamionkowe naczynie.

Kolagen naprawi strukturę skóry

Regularne stosowanie octu jabłkowego na twarz pomaga w walce ze zmarszczkami mimicznymi głównie dzięki niezwykle bogatej w odżywcze składniki recepturze tej substancji. Kwasy octowy, mlekowy i cytrynowy w połączeniu z witaminami A, C i E oraz posiadającymi właściwości żelujące pektynami stanowią wprost piorunująco skuteczną mieszankę, która pozwoli ci na zwalczenie większości procesów starzenia się skóry. Ocet jabłkowy, dzięki swojemu składowi, posiada bowiem właściwości wzmacniające strukturę kolagenową naskórka, dzięki czemu przybierające postać zmarszczek ubytki zostają wypełnione swoistą „galaretką” skórną, przywracającą jej wygląd do stanu pierwotnego.

Jak stosować ocet jabłkowy?

Ocet jabłkowy stosowany w kosmetyce powinien przybrać postać roztworu wodnego (toniku) którego używać będziemy do przemywania twarzy. Sprawdzi się również w przypadku cery trądzikowej. Preparat należy przygotować poprzez wymieszanie octu z wodą mineralną w proporcjach 5 ml octu na 100 ml wody. Nie należy go jednak stosować podobnie jak toniku – po użyciu roztwór wymaga dokładnego zmycia (mniej więcej po 15 minutach). Całą operację powtarzamy 2-3 razy dziennie.

A jeśli ocet nie pomaga…?

Jeśli jednak po kilku miesiącach zmarszczki nie zaczną się zmniejszać, być może trzeba będzie przemyśleć bardziej zaawansowane metody: kurację botoksową lub skorzystanie z kosmetyków posiadających podobne działanie, które bezinwazyjnie pomogą w walce ze zmarszczkami mimicznymi. O tym jak wygładzić zmarszczki przeczytasz na stronie: https://arkana.pl/eksperci/bezinwazyjnie-pokonaj-zmarszczki-mimiczne/.

Leave a Reply