Kiedy konieczny jest detoks alkoholowy?

Zdrowie

Organizm, który poprzez nałóg nadużywania alkoholu odczuwa zmiany, mające konsekwencje dla wielu narządów, powinien zostać poddany odtruwaniu, aby ograniczyć negatywne skutki, jakie alkohol zdążył wyrządzić w organizmie. Aby móc skutecznie walczyć z nałogiem alkoholizmu, nie wystarczy ulec namowom, presji otoczenia i podjąć leczenie bez wiary w sukces. Organizm, którego sfera psychiczna nie będzie nastawiona na pozytywne zmiany, nie będzie w stanie w pełni przeciwstawić się objawom i skutkom alkoholizmu.

Skutki alkoholizmu

Osoba, która nadużywa alkoholu, a nałóg staje się ważniejszy od rodziny, obowiązków zawodowych oraz przyjaciół, jednak nie zdająca sobie sprawy z skali i złożoności swojego problemu, nie będzie mogła skutecznie leczyć swojej przypadłości. Alkoholizm, będący chorobą, może zostać skutecznie wyeliminowany wtedy, gdy osoba uzależniona jest osobiście i stanowczo przekonana o chęci podjęcia i kontynuowania terapii. Detoks alkoholowy nie jest łatwym czasem dla organizmu. Objawia się zarówno w sferze psychiczne, jak i fizycznej. Jak sobie radzić w trudnych chwilach? Gdzie można otrzymać pomoc i skuteczne wsparcie? Czy warto zaufać instytucji, zajmującej się walką z alkoholizmem oraz profesjonalnym leczeniem tego uzależnienia?

Najskuteczniejszy detoks alkoholowy

Terapia osób, które wymagają odtrucia organizmu poprzez całkowite wyeliminowanie alkoholu, najskuteczniej przebiega w miejscu, w którym uzależniony przebywa całodobowo. Ośrodek Leczenia Uzależnień od alkoholu jest miejscem, w którym wykwalifikowany, doświadczony personel medyczny czuwa nad przebiegiem detoksu alkoholowego, monitorując stan fizyczny i psychiczny osoby uzależnionej. Zespół medyczny i psychologiczny jest dostępny przez całą dobę. Dzięki detoksowi w Ośrodku Leczenia Uzależnień od alkoholu można otrzymać pomoc medyczną, psychologiczną oraz przede wszystkim dozę życzliwości i empatii, które w trudnych chwilach zdecydowanie pomagają. Leczenie uzależnień zarówno w ramach detoksu, terapii indywidualnej, jak i terapii grupowej jest skuteczne wtedy, gdy ze strony osoby uzależnionej następuje wyraźna chęć zmiany, porzucenia zgubnego nałogu, który staje się powodem spustoszenia w życiu zawodowym, osobistym oraz zdrowiu. Skuteczność detoksu alkoholowego w Ośrodku nie jest stuprocentowa, każdy przypadek jest bowiem inny, jednak mimo trudności oraz chwil zwątpienia, można znaleźć niezbędną pomoc, dzięki której wytrwanie w porzuceniu alkoholizmu staje się łatwiejsze.

Leave a Reply