Kosmetyki nawilżające skórę – dermokosmetyki i pielęgnacja skóry dojrzałej

Kosmetyki

Kosmetyki nawilżające skórę powinny być stosowane przez każdego. Nawilżania wymaga każdy rodzaj skóry i nawet nastolatki powinny używać kremów dopasowanych do ich potrzeb. Kremy nawilżające mają lekką formułę, dzięki czemu nadają się także pod makijaż. Skóra wysuszona wygląda na zmęczoną, matową i szarą. Do jej pielęgnacji nadają się kosmetyki z witaminą C.

Kosmetyki nawilżające skórę są niezwykle ważne w pielęgnacji skóry dojrzałej. Odpowiednio nawilżona cera nie tylko jest rozświetlona i jędrna, ale także mniej podatna na powstawanie zmarszczek i przebarwień, a przez to widocznie młodsza.

Kosmetyki nawilżające skórę z witaminą C

Kosmetyki nawilżające skórę z witaminą C, np. C-VIT marki Sesderma, nawilżają, wygładzają i rozświetlają. Produkty z kwasem askorbinowym zapobiegają fotostarzeniu. To proces związany z utratą wody ze skóry, który polega na starzeniu się cery pod wpływem słońca. Dermokosmetyki nie tylko działają skuteczniej niż produkty drogeryjne, ale także mają więcej substancji aktywnych. Dzięki nanotechnologii składniki kremu wnikają w głębsze warstwy skóry.

Kosmetyki nawilżające skórę – kremy, maseczki i serum

Kosmetyki nawilżające skórę powinny być dobrane do indywidualnych potrzeb oraz typu cery. Aby odpowiednio nawilżyć skórę mieszaną i wrażliwą, najlepiej stosować kosmetyki o lekkiej konsystencji, które są hipoalergiczne i nie podrażniają. Nie można zapominać, że nawilżenia wymaga także cera tłusta – produkty przeznaczone do niej powinny wiązać wodę w skórze, ale jednocześnie redukować nadmiar sebum. Absolutną podstawą codziennej pielęgnacji jest stosowanie kremów na dzień i na noc. Te pierwsze powinny mieć lżejszą formułę, aby nadawały się także pod makijaż. Kosmetykami nawilżającymi skórę są także maseczki oraz serum. Serum posiada o wiele bardziej skoncentrowaną formę niż krem i więcej składników odżywczych.

Kosmetyki nawilżające skórę dojrzałą

Kosmetyki nawilżające skórę dojrzałą powinny wspomagać produkcję ceramidów, czyli elementów międzykomórkowych, które zapobiegają utracie wilgoci. W skórze dojrzałej jest także mniej kolagenu, który wiąże wodę, dlatego wymaga ona stosowania produktów intensywniej działających. Najlepiej wybierać dermokosmetyki, które zawierają kwas hialuronowy. Ma on właściwości higroskopijne i pozwala na przyspieszenie regeneracji naskórka.

Leave a Reply