Kosmetyki nawilżające

Kosmetyki

Kosmetyki nawilżające stanowią podstawę codziennej pielęgnacji. Powinny być stosowane niezależnie od typu cery i wieku. Nawet młode osoby powinny dbać o to, aby ich skóra nie ulegała odwodnieniu. W przypadku cery wrażliwej lub problematycznej zaleca się stosowanie dermokosmetyków, które nie uczulają i nie powodują podrażnień. Ponadto ich formuła pozwala na wniknięcie w głąb skóry substancji aktywnych.

Kosmetyki nawilżające – kremy do twarzy

Kremy nawilżające do twarzy to produkty, które należy stosować codziennie, na dzień i na noc. Kosmetyki na dzień mają lekką formułę, dzięki czemu szybko się wchłaniają i nadają się nawet pod makijaż. Z kolei preparaty do stosowania na noc mają treściwszą formę i intensywnie działają na skórę. W większości przypadków skład kosmetyków nawilżających oparty jest na kwasie hialuronowym. W takich produktach jak Hidraderm Hyal Krem, dzięki zastosowaniu nanotechnologii składniki aktywne mogą wnikać do wszystkich warstw skóry i dbać o jej nawilżenie. Stosowanie kremów nawilżających jest szczególnie ważne po przeprowadzeniu zabiegów kosmetycznych, które mogą podrażniać, takich jak peelingi czy mikrodermabrazja.

Kosmetyki nawilżające – serum liposomowe

Serum liposomowe Hidraderm Hyal zawiera w swoim składzie kwas hialuronowy o różnej masie cząsteczkowej, co pozwala na jego przenikanie do wszystkich warstw skóry. Produkt ten ma o wiele silniejsze działanie niż tradycyjny krem, gdy z wpływa korzystnie na produkcję wkasu hialuronowego, który zapobiega utracie wody. W produkcie można znaleźć także witaminę E i A, które nazywane są witaminami młodości, gdyż działają przeciwstarzeniowo i rozjaśniająco. Serum liposomowe stosuje się na czystą i stonizowaną skórę przed nałożeniem kremu. Warto o nim pamiętać szczególnie po zabiegach kosmetycznych oraz w czasie wzmożonego kontaktu ze szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak mróz, smog czy suche powietrze.

Kosmetyki nawilżające – mleczko do ciała

Kosmetyki nawilżające są stosowane nie tylko do pielęgnacji twarzy, ale także całego ciała. Szczególnie mocno polecane jest posiadaczkom skóry suchej i wrażliwej. Podstawą składu mleczka nawilżającego jest kwas hialuronowy, ale ogromne znaczenie mają także różnego rodzaju olejki, które mogą regenerować i wspomagać funkcjonowanie skóry.

Sprawdź kosmetyki nawilżające marki Sesderma: https://www.sesderma.pl/kategorie/nawilzanie

Leave a Reply