Kosmetyki regenerujące – jakie składniki najlepiej regenerują skórę?

Kosmetyki

Kosmetyki regenerujące odbudowują oraz odżywiają skórę, dzięki czemu cera wygląda promienniej, młodziej. Składniki zawarte w kremach mają działanie nawilżające, łagodzące podrażnienia, muszą jedynie pojawić się w odpowiednim stężeniu. A co powinno znaleźć się w kremie czy w balsamie, aby uzyskać takie efekty?

Komórki macierzyste Biocervin MIC-1

Najpierw warto wspomnieć o składniku, którego działanie uważane jest za najskuteczniejsze. To komórki macierzyste Biocervin MIC-1, które znajdują się w kosmetykach regeneracyjnych marki Revitacell (revitacell.pl). Są one wyizolowane z poroża jelenia szlachetnego i zawierają aktywne czynniki białkowe, które strukturą zbliżone są do tych znajdujących się w ludzkiej skórze.

Dzięki temu Biovervin MIC-1 wyróżnia się bardzo dużym potencjałem regeneracyjnym, pobudza komórki do odbudowy oraz stymuluje procesy naprawcze, które zachodzą w głębokich warstwach skóry. Pozwala również na zahamowanie powstawania wolnych rodników, a także wpływa na produkcję włókien kolagenu i elastyny, dzięki czemu opóźnia procesy starzenia się skóry.

Witamina E

Jednym z podstawowych składników wykorzystywanych w kosmetyce jest witamina E. Jakie są jej właściwości? Przede wszystkim neutralizuje wolne rodniki, dzięki czemu schroni skórę przez zniszczeniem włókien kolagenowych. Odżywia cerę, wygładza ją i co najważniejsze – poprawia ukrwienie. Warto też wiedzieć, że ma działanie przeciwzapalne. Ponadto ze względu na swoje właściwości łagodzące można ją stosować niezależnie od rodzaju skóry.

Natomiast to, na co trzeba zwrócić uwagę, to zawartość witaminy E w produkcie. Można to w prosty sposób zweryfikować, ponieważ w Polsce istnieje obowiązek podawania w pierwszej kolejności tych składników, których jest najwięcej. Dlatego jeśli zobaczysz, że łacińska nazwa witaminy E, czyli Tocopherol, znajduje się na jednym z ostatnich miejsc, możesz mieć pewność, że jej działanie będzie znikome, ponieważ jest jej niewiele.

Witamina A

W kremach do twarzy często stosowana jest także witamina A, która występuje w formie retinolu. Można ją spotkań w szczególności w kosmetykach odmładzających, do skóry dojrzałej, ponieważ wpływa na syntezę kolagenu i elastyny, poprawiając jednocześnie jędrność i elastyczność cery. Spłyca drobne zmarszczki, neutralizuje wolne rodniki i poprawia wygląd skóry.

Kremy z witaminą A powinny być także stosowane przez osoby, które mają problem z przebarwieniami – regularne ich nakładanie powinno wyrównać koloryt cery, sprawić, że skóra nabierze blasku i promiennego wyglądu.

Koenzym Q10

Kolejnym składnikiem o działaniu regeneracyjnym jest koenzym Q10, który jest naturalnym przeciwutleniaczem, a co za tym idzie, tak jak Biocervin, witamina A i witamina E neutralizuje wolne rodniki opóźniając tym samym proces starzenia się skóry. Ponadto odżywia cerę, poprawia jej kondycję oraz nadaje jej młodzieńczego wyglądu.

Alantoina

Osoby z cerą wrażliwą, skłonną do podrażnień, powinny stosować kremy z alantoiną, która działa łagodząco, przeciwzapalnie i regenerująco. Wpływa na odnowę naskórka, zmniejsza zaczerwienienia, dlatego zwykle znajduje się w kosmetykach do skóry naczynkowej. Warto też dodać, że alantoina nawilża i wygładza cerę.

Leave a Reply