Książkowe poradniki modowe

Moda

Dobrze wyglądać chce każdy. Oczywiście można spotkać osoby, które większą uwagę przywiązują do ubioru, do wyglądu, jak i takie, które nie zwracają większej uwagi na tenże element. Każdy ma swój styl, każdy ma swoje własne preferencje. Każdy też czerpie z nieco innych źródeł. Oczywiście ważne jest to, aby wyglądać schludnie, aby ubierać się odpowiednio do okazji, stosownie do panującej aury.

Moda ma znaczenie

Każdy czas ma swoje ściśle określone trendy modowe. Można iść za tymi trendami, ale nie trzeba. Istnieje grupa osób, które bardzo dużą uwagę przywiązują do mody, do tego co się ubiera. Dlatego też powstaje pytanie o to, skąd można czerpać wiedzę na temat tego, co jest modne, co obowiązuje w danym sezonie. Na rynku mamy wielu kreatorów mody, a więc to, co ubieramy, nie jest jednoznaczne. Mówiąc jednak o źródłach, z których można czerpać, wskażemy na:

  • poradniki modowe,
  • czasopisma,
  • programy telewizyjne,

Warto jest iść za trendami mody, ponieważ w ten sposób podobać się będziemy wielu osobom, będziemy na topie.

Dobre poradniki modowe

Bardzo dobrym źródłem inspiracji modowej są na pewno książkowe poradniki modowe. Oczywiście powstaje pytanie, po co najlepiej sięgnąć? Warto jest wskazać na te pozycje, które cieszą się bardzo dużą popularnością. W tym miejscu wskażemy na cztery bardzo dobre pozycje. Mowa jest chociażby o „Jak się nie ubierać” autorstwa Trinny Woodall oraz Susannah Constantine. Każdy ma swoją własną budowę, określone cechy. W tej pozycji mamy podane, co możemy nosić w zależności od tej budowy i poszczególnych cech. Kolejna pozycja to „Klasyczna setka” Nina Garcii. Tutaj mamy podane to, co każda kobieta powinna mieć w swojej szafie.

Warto także sięgnąć po „Lekcje Madame Chic” autorstwa Jennifer L. Scott. To wiedza na temat kolorów, na temat sylwetek pochodzenia poszczególnych rodzajów ubiorów. Warto także sięgnąć do pozycji o nazwie „Francuski szyk” Isabelle Thomas oraz Frederique Veysset. Typowe spojrzenie na francuską elegancję. Te cztery pozycje na pewno pozwolą nam na zupełnie inne spojrzenie na trendy modowe. Ponadto również pozwolą nam podążyć za trendami i być na czasie. Oprócz tych pozycji, o których tutaj wspomniano, warto również sięgnąć po czasopismo o nazwie Avanti. To propozycje tego, co jest aktualne, co cieszy się powodzeniem. Na pewno więc jest to czasopismo, po które warto sięgnąć i po które sięga wiele osób. Moda się zmienia, ale nie ma konieczności, aby za nią podążać. Na pewno jednak warto wiedzieć, jak się ubierać i jak się nie ubierać.

Leave a Reply