Lakier hybrydowy – jakie kolory są popularne?

Uroda

Zdrowe i piękne dłonie to nasza wizytówka. Szczególnie kobiety przykładają dużą wagę do tego, jak prezentują się dłonie oraz paznokcie. Manicure nie zawsze musi wiązać się z neonowymi, wyrazistymi kolorami i połyskującymi ozdobami na płytce paznokcia. Kobieta z klasą często stawia na kolor, który odzwierciedla jej osobowość, a przy tym stanowi doskonałe tło do wielu stylizacji. Jaki lakier hybrydowy wybrać i na które kolory warto postawić?

Popularność lakierów hybrydowych

Lakier hybrydowy jest coraz popularniejszy. Dlaczego? Nie chodzi tylko o bogaty wybór kolorów i możliwości zdobień, ale przede wszystkim o trwałość. W przeciwieństwie do buteleczek zwykłych lakierów do paznokci, hybryda utwardzona światłem UV jest o wiele trwalsza.

Ponadto, lakier hybrydowy:

  • wzmacnia płytkę paznokcia

  • ułatwia zapuszczenie naturalnych paznokci

  • gwarantuje połysk i naturalny oraz zadbany wygląd paznokcia

  • nie zasycha w buteleczce, a więc jest ekonomiczny

Wskazane wyżej zalety sprawiły, że wiele Pań regularnie decyduje się na usunięcie dotychczasowych warstw lakieru i zastąpienie ich nowym kolorem, właśnie hybrydowym.

Jaki kolor hybryd wybrać?

Nie każda kobieta może pozwolić sobie na pomalowanie paznokci w odcieniu ostrego różu. Ba! Niektóre z Pań nie mogą w ogóle malować paznokci, ponieważ nie zezwalają na to przepisy BHP, czy też obowiązujący w pracy dress code. Pozostałe Panie mogą zachować w tej kwestii dowolność, jednak mimo wszystko warto przemyśleć, czy elektryzujący niebieski to mój odcień, czy lepiej zdecydować się na coś bardziej neutralnego?

Aktualnie dużą popularnością cieszą się lakiery hybrydowe w różnorodnych odcieniach nude, które podkreślają naturalność manicure, ale jednocześnie wciąż gwarantują elegancką ozdobę pięknych dłoni. Równie popularne są kolory czerwony i czarny, które uznawane są za odcienie klasyczne pasujące do codziennego ubioru, jak i wieczorowej kreacji.

Szalone odcienie i designerskie wzory

Hybrydowe dzieła sztuki są zarezerwowane dla osób chcących się wyróżnić z tłumu. Portfolio pasjonatek manicure na profilach w mediach społecznościowych dowodzi, że Polki nie boją się kolorów i wzorów. Niezależnie od tego, czy to lato, wiosna, jesień, czy zima kobiety w różnym wieku decydują się na wyraziste odcienie i wyjątkowe ozdoby, szczególnie w motywach sezonowych, takich jak śnieżki, słoneczniki, kurczaki, kwiaty, flamingi, ananasy, a nawet kotwice. Jeśli paznokcie są spójne z osobowością właścicielki, to dlaczego nie postawić na odrobinę szaleństwa?

Szaleństwo czy klasyka?

Wybór koloru paznokci nie jest łatwą decyzją, szczególnie w przypadku lakierów hybrydowych, które są trwałe i będą towarzyszyć nam przez co najmniej 2 tygodnie. Czy będzie to oryginalny wzór, czy klasyczny odcień zależy od indywidualnych preferencji.

Zazwyczaj Panie, które uciekają w klasyczne odcienie i motywy nie będą dostosowywać wzoru paznokci do pory roku i postawią na ponadczasowy styl. Są też kobiety, które kochają kolory, błyskotki i nietuzinkowe elementy zdobne, stanowiące ich znak rozpoznawczy. Czy hybrydy mogą się znudzić? Zdecydowanie nie! Specjalistka w salonie kosmetycznym powinna dopasować odpowiedni kształt płytki paznokcia i kolor hybrydy do naszych potrzeb, a gdyby mimo wszystko nie przypadł nam do gustu, to po 2 tygodniach można zaserwować sobie odmianę, albo o wiele wcześniej. Hybryda jest bowiem bardzo łatwa do usunięcia.

Zdjęcie: fotolia.com, 144137707 | Autor: 279photo

Leave a Reply