Lampy z czerwonym światłem przyszłością branży paznokciowej

Uroda

Czym różnią się lampy do manicure, które można kupić za niewielkie pieniądze poprzez portale aukcyjne od tych profesjonalnych, dostępnych w hurtowniach kosmetycznych? Czy wszystkie dodatkowe funkcje, które posiadają droższe sprzęty, są niezbędne? Stylistki paznokci, szczególnie te będące na początku drogi zawodowej, dość często poszukują informacji, które rozwieją ich wątpliwości. O ile niektóre zastosowania lamp do paznokci hybrydowych są niezmiernie rzadko używane, inne są wręcz niezbędne. Jedną z takich funkcji jest czerwone światło. Urządzenia je imitujące są określane mianem przyszłości branży paznokciowej. Z czego to wynika?

Czy promieniowanie UV naprawdę szkodzi?

Jeszcze nie tak dawno na rynku przeważały lampy tunelowo-świetlówkowe, działające na skórę niemal tak samo jak lampy znajdujące się na solarium. Skutki ich używania również były analogiczne – przyspieszony proces starzenia się skóry, a także – pośrednio – wpływ na rozwijanie się chorób nowotworowych. Obecnie rzadko kiedy widzi się w salonach kosmetycznych lampy tego typu. Do wykonywania manicure najczęściej używa się ledowych lamp UV. Mimo że one również wytwarzają promieniowanie UVA, jego przenikanie do wnętrza naszej skóry jest zdecydowanie mniejsze. Nie sposób pominąć również kwestii czasu utwardzania manicure – w przypadku lamp ledowych jest to jedynie kilkadziesiąt sekund. Nieco bardziej zaawansowane lampy do manicure LED UV posiadają dodatkowo również tryb czerwonego światła. Czy jest to warte swojej wyższej ceny?

Czerwone światło i jego właściwości lecznicze

Czerwone światło ma szereg właściwości terapeutycznych. Jest wykorzystywane nie tylko w kosmetyce, ale przede wszystkim w medycynie. Do właściwości leczniczych terapii czerwonym światłem zaliczyć można pobudzanie mikrokrążenia, przyspieszenie odnowy skóry oraz stymulowanie syntezy kolagenu. Najważniejszą jej funkcją jest jednak walka z procesem starzenia się skóry. Nie sposób pominąć także faktu, że czerwone światło idealnie nadaje się dla skóry wrażliwej, jako że jest bardzo łagodne i nie wysusza jej tak mocno. Niektóre gabinety kosmetyczne posiadają zresztą w swojej ofercie terapię czerwonym światłem jako osobny zabieg. Stosowany regularnie, pozwala na uzyskanie spektakularnych efektów w walce z przebarwieniami czy plamami starczymi. Czy warto więc zainwestować w lampę do paznokci hybrydowych, posiadającą taką funkcję?

Bądź dwa kroki przed innymi – zainwestuj w rozwój biznesu

Zakup lampy do manicure z czerwonym światłem to inwestycja w rozwój Twojej działalności. Jest to technologia, która dopiero wchodzi do branży paznokciowej, więc warto skorzystać z okazji, by wyróżnić się na tle konkurencji. Poszerzenie swojej oferty – w tym przypadku o terapię czerwonym światłem – to zawsze okazja do pozyskania nowych klientów. Kobiety chętnie dbają o dłonie – to po nich najbardziej widać upływający czas. Walka z procesem starzenia się skóry może być więc doskonałym argumentem, przekonującym do skorzystania z Twoich usług nawet najbardziej wymagające klientki.

Leave a Reply