Na urazy ścięgien, stawów i mięśni narażona jest bardzo duża liczba osób. Zarówno aktywni fizycznie, jak i ci wykonujący pracę biurową mogą borykać się z problemami w obrębie układu ruchu. Wszelkie urazy znacząco utrudniają codzienne funkcjonowanie, nierzadko wykluczając chorą osobę z życia zawodowego. Terapia Radiofalowa Ukierunkowana to innowacyjna metoda, która pozwala na szybki powrót do pełnej sprawności.
Urazy układu ruchu – częsty problem u aktywnych fizycznie osób
Urazy w obrębie układu ruchu mogą dotknąć każdego, lecz nieporównywalnie częściej zdarzają się wśród sportowców i ludzi aktywnych fizycznie. Są to szczególnie frustrujące schorzenia, bo wykluczają daną osobę z treningów na długi czas. Ból i trudności z poruszaniem się znacznie obniżają komfort życia, a klasyczna terapia często zajmuje kilkanaście tygodni. Z pomocą TR-Therapy można z powodzeniem leczyć takie przypadłości jak:
- zapalenia ścięgien, kaletek maziowych i torebek stawowych
- entezopatie, takie jak „łokieć tenisisty” czy „kolano skoczka”;
- zespół ciasnoty podbarkowej;
- ból kości stępu;
- zespół bolesnego barku;
- stany pourazowe: zwichnięcia, skręcenia, stłuczenia, pęknięcia i złamania.
Terapeutyczne zastosowanie TR-Therapy – pozytywy stosowania metody leczenia
Technologia Terapii Radiofalowo Ukierunkowanej wykorzystuje energię elektromagnetyczną o wysokiej częstotliwości, która jest następnie dostarczana w miejsce bólu, gdzie powoduje przejściowy wzrost temperatury. Przekłada się to w dużej mierze na lepsze ukrwienie tkanki, ułatwiając pobieranie tlenu oraz substancji odżywczych, co skutkuje wzmożoną regeneracją.
TR-Therapy szczególnie sprawdza się w przypadkach zapalenia ścięgien oraz w leczeniu stanów pourazowych, takich jak zwichnięcia czy skręcenia. Wzmożone regeneracja zmienionych chorobowo miejsc sprawia, że powrót do pełnej sprawności jest szybki, a różnica jest odczuwalna już po kilku pierwszych zabiegach. Dodatkowo, Terapia Radiofalowo Ukierunkowana znacznie przyczynia się do redukcji bólu u pacjenta i zniesienia nadmiernego napięcia mięśniowego.
Przebieg zabiegu oraz czas jego trwania
Czas trwania procedury waha się w zależności od miejsca poddawanego leczeniu od 15 do 60 minut. Wszelkie parametry dotyczące przeprowadzanego zabiegu dostosowywane są odpowiednio do indywidualnych potrzeb pacjenta. W celu sprawnego przeprowadzenia zabiegu zaleca się ubranie luźnej odzieży, umożliwiającej odsłonięcie okolic mających podlegać leczeniu. Terapia Radiofalowo Ukierunkowana powoduje, iż można odczuć miejscowy wzrost temperatury, który jest jednak przejściowy. W finalnym etapie całej procedury lekarz poinformuje pacjenta o dodatkowych zaleceniach.
Wśród przeciwwskazań do terapii wymienia się między innymi ciążę, choroby nowotworowe, infekcje oraz metalowe implanty w miejscu wykonywania zabiegu. Zabieg nie jest również polecany małym dzieciom, w okresie intensywnego wzrostu.