Jakie leki na ból stawów są najskuteczniejsze?

Zdrowie

Ból stawów to nieprzyjemna i pogłębiająca się dolegliwość, której należy przeciwdziałać. Istnieje wiele skutecznych sposobów, które sprawią, że złagodzimy nieprzyjemne odczucie bólu. Można zastosować zarówno leki bez recepty, jak i te, które przepisuje nam lekarz. Najczęściej lek na ból stawów zawiera substancje przeciwbólowe, ale są również te, które działają miejscowo. Jaki lek wybrać?

Lek dostosowany do problemu

Leki na ból stawów powinny być idealnie dobrane w zależności od stopnia nasilenia schorzenia, bólu a także musimy zwrócić uwagę na możliwość ich przeciwwskazań. Najpopularniejszym środkiem jest paracetamol. Pomimo, że lek ten nie ma zbyt dużej siły działania to jednak mogą przyjmować go nawet osoby, które cierpią na chorobę wrzodową żołądka. Środek ten możemy znaleźć w bardzo wielu różnorodnych lekach, które różnią się od siebie nazwą.

Innym lekiem na ból stawów jest również kwas acetylosalicylowy. Potocznie zwiemy go aspiryną, która ma działanie przeciwzapalne. Świetnie sprawdza się w bólach stawów oraz bólach reumatycznych. Nie można stosować jej w czasie choroby wrzodowej, a także wówczas, gdy mamy problemy z zaburzeniami krzepliwości.

Wybieraj lek zgodnie z potrzebą

Niektórzy z nas na ból stawów wybierają lek, jakim jest ibuprofen. Działa ona stosunkowo skutecznie, lecz niestety dosyć krótko. Niezwykle istotne jest jednak to, że zanim sięgniemy po jakikolwiek lek na ból stawów powinniśmy zapoznać się z jego ulotką. Na niej znajdziemy przeciwwskazania oraz wskazania do stosowania leku. Dodatkowo odnajdziemy wskazówki, dzięki, którym będziemy wiedzieć, jak dawkować lek, aby sobie pomóc a nie zaszkodzić.

Naproksen a choroby stawów

Zaletą stosowania Naproksenu na ból stawów jest to, że ma silne działanie przeciwbólowe. Stosując go warto jednak zachować ostrożność, ponieważ w tym czasie nie możemy przyjmować innych leków, zwłaszcza przeciwzakrzepowych i leków na cukrzycę. Naproksenu nie możemy stosować wówczas, gdy jesteśmy w ciąży, cierpimy na choroby nerek, lub niewydolność wątroby.

Zanim sięgniesz po lek na ból stawów, aby poradzić sobie z dolegliwościami stawowymi skontaktuj się z lekarzem. Dzięki tej wizycie wybierzesz skuteczny i adekwatnie dobrany do potrzeb organizmu lek. Lekarz pomoże Ci właściwie go dawkować, oraz sprawdzi, czy nie przyniesie negatywnych efektów dla Twojego organizmu.

Leave a Reply