Łóżka dla chorych – cechy i wybór sprzętu rehabilitacyjnego.

Zdrowie

Opieka na osobami przewlekle chorymi, seniorami czy niepełnosprawnymi to ciężka praca psychiczna, jak i fizyczna. Pomoc przy wykonywaniu codziennych czynności, jak również dbanie o pielęgnację pacjenta zajmuje wiele czasu i poświęcenia. Czy można w jakikolwiek sposób wspomóc działania opiekunów? Jak sprawić by pacjent poczuł się wygodnie, komfortowo i bezpiecznie? Ciekawym i bardzo korzystnym rozwiązaniem jest wykorzystanie rehabilitacyjnego.

Czym jest tego rodzaju łózko dla chorych?

Jakie powinno posiadać cechy?

Jak wybrać i nabyć tego rodzaju produkt?

Pielęgnacja i opieka nad chorymi

Jednym z najważniejszych czynników podczas opieki nad osobą przewlekle chorą lub niepełnosprawną jest zapewnienie jest bezpieczeństwa. Stan ten pozwala osiągać sukcesy w leczeniu i rekonwalescencji samego pacjenta. Ponadto prawidłowo wyposażony pokój czy inne pomieszczenie, w którym przebywa chory daje pewnego rodzaju podporę osobom sprawującym opiekę. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia jest zatem łózko rehabilitacyjne i jego dodatkowe akcesoria.

Jakie cechy powinny posiadać tego rodzaju produkty? Jakie zastosowanie posiadają łóżka dla chorych?

Cechy idealnego łóżka medycznego

Łóżko medyczne to sprzęt specjalistyczny, którego zadaniem jest stworzenie komfortowych i bezpiecznych warunków. Wygoda użytkowania tego rodzaju mebla pozwala osiągać jeszcze lepsze rezultaty w rehabilitacji. Konstrukcja i dodatkowe funkcje uzależnione są od wielu czynników, z których głównym jest przeznaczenie i potrzeby chorego.

Wśród ważnych cech, funkcji i właściwości tego rodzaju łózka znajdują się:

  • regulacja wysokości,
  • materiał wykonania – drewno, metal, plastik,
  • system sterowania łóżkiem – ręczny, hydrauliczny, z wykorzystaniem pilota,
  • łamania łóżka – możliwość oddzielnego sterowania górna, środkową i dolną częścią,
  • barierki boczne,
  • rodzaj stelaża – drewniane belki, siatka, metalowe pręty,
  • szerokość i długość łózka,
  • obicie,
  • wysięgnik, drabinka, wysuwany stolik i inne dodatkowe elementy,
  • wiele innych.

Wybór odpowiedniego łózka rehabilitacyjnego

Wybór odpowiedniego produktu medycznego uzależniony jest od potrzeb pacjenta i jego opiekunów. Podjęcie decyzji obejmuje również warunki mieszkaniowe, możliwości finansowe czy preferencje chorego. Spośród popularnych ówcześnie możliwości wyróżnia się m.in. zakup własnego sprzętu lub jego wynajem.

Profesjonalna wypożyczalnia łózek rehabilitacyjnych gwarantuje swoim klientom kompleksową usługę dostawy łózka, jak również możliwość doboru mechanizmu do własnych wymagań. Wszystkie sprzęty przed wynajmem są dezynfekowane, jak również sprawdzane i kontrolowane pod względem sprawności. Wypożyczalnia medyczna przedstawia klientowi umowę wynajmu, w której określony jest termin wypożyczenia oraz koszty, które ponosi odbiorca.

Łóżka dla chorych można również zakupić na własność. W niektórych przypadkach można starać się o różnego rodzaju dofinansowania z PFRON lub PCPR. Zakupu medycznego mebla można także dokonać w sklepie medycznym, który handluje sprzętem używanym. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na konstrukcję łóżka, jego funkcje, obecność materaca, gwarancję i ewentualny serwis.

Leave a Reply