Czy lubisz chodzić na zakupy?

Zakupy

Bardzo często słyszymy pytanie: „czy lubisz chodzić na zakupy”, „czy lubisz kupować nowe rzeczy”? Ile ludzi tyle odpowiedzi. Są bowiem wśród nas ci, którzy wręcz bez zakupów nie wyobrażają sobie dnia, ale są również tacy, którzy kupują tylko to, co jest po prostu niezbędne. Typów ludzi jest wiele, a bardzo dużo, zależy również od naszego podejścia do świata, oraz od płci.

Mężczyźni nie lubią zakupów?

Panuje przekonanie, że to kobiety kochają zakupy. Uwielbiają biegać po sklepach, przymierzać sukienki, buty, czy też kupować kosmetyki. Tymczasem wobec ogólnego poglądu, panowie cierpią prawdziwe męki, jeżeli wraz ze swoja partnerką mają udać się do galerii. Typowy mężczyzna woli zaszyć się w zaciszu swego mieszkania, podczas gdy jego kobieta przemierza kolejne sklepy i wydaje ogromną ilość pieniędzy. Czy jednak te poglądy, są prawdziwe? Czy są to tylko stereotypy, które już dawno zostały przełamane i okazały się nieprawdziwe? Wiele zależy od naszego usposobienia, od męskiego poglądu na życie. Faktycznie wciąż wiele mężczyzn lubi przejmować rolę domownika i trudno ich wyciągnąć na zakupy. Wolą starą bluzę i dresy, aniżeli pogoń za nowymi fatałaszkami. Są jednak mężczyźni, którzy tę kwestię traktują zupełnie inaczej. Wielu mężczyzn, zwłaszcza tych, którzy na co dzień robią biznesową karierę, lubi dobrze i modnie się ubrać. W tym celu w galerii czują się jak ryba w wodzie i przymierzają stroje, aby wybrać ten najlepszy dla siebie.

Co kupują mężczyźni a co kobiety?

Trudno zaprzeczyć, że rodzaj zakupów, zależy od płci. Kobiety najchętniej kupują ubrania, nowe, modne ciuchy i kosmetyki. Drogeria jest ich ulubionym miejscem ponieważ właśnie tutaj mogą zadbać o swoją urodę, a przecież jest to dla większość pań bardzo ważnym aspektem. Kobiety – matki z kolei lubią spędzać czas w sklepach z asortymentem dziecięcym, wyszukując wciąż nowe ubrania dla swoich pociech. Tymczasem mężczyźni mają nieco inny gust. Interesuje ich motoryzacja, elektronika. Chętnie kupują części czy gadżety do swoich samochodów. Bardzo interesują się elektroniką, co sprawia, że niekiedy zbyt często zmieniają modele telefonów.

Leave a Reply