Makijaż do okularów z Jarosławem Juźwinem

Uroda

Makijaż do okularów nie musi stwarzać problemów. Wystarczy poznać kilka zasad, którymi podzielił się z nami Jarosław Juźwin. Sprawdź, jak wykonać perfekcyjny makijaż do okularów. Dowiedź się, jakich rad Juźwin udzielił kobietom w okularach.

Zacznij od przygotowania twarzy pod makijaż – postaw na dobry podkład

Kobiety, które na co dzień noszą okulary, zamieniają je na szkła kontaktowe, kiedy przychodzi wyjątkowa okazja i trzeba pokazać się w makijażu. Ich problemem jest obawa, że nie uda im się wykonać prawidłowego, odpowiednio dobranego do ich urody, szkieł oraz oprawek makijażu. Jarosław Juźwin, wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, przygotował specjalny makijaż, który rozpoczął od rozprowadzenia odpowiedniego podkładu.

Problemem większości kobiet są nierówności oraz przebarwienia skórne. Te można ukryć, sięgając po podkład, który polecił Jarosław Juźwin. Będzie to świetnie rozprowadzający się, wygładzający oraz idealnie kryjący Maybelline Super Stay 24.

Dodaj twarzy świeżości, korzystając z rozświetlacza

Przed rozpoczęciem makijażu oczu nie wolno zapomnieć o rozświetleniu twarzy oraz jej wymodelowaniu. Wykonując codzienny makijaż, wiele kobiet wykorzystuje jedynie podkład, czasem jeszcze róż, a potem od razu sięga po kosmetyki do oczu. Tak wykonany makijaż nie będzie odpowiednio wykończony i z pewnością nie przyniesie oczekiwanego efektu.

Jarosław Juźwin do wymodelowania twarzy użył wyjątkowych palet cieni od Maybelline: Master Bronze oraz The Blushed Nudes. Jednak świetnie sprawdzą się również inne delikatnie rozświetlające bronzery np. puder w kulkach Cashmere Powder Pearls Caz Cosmetics lub Bronze Goddess Estee Laude, które można swobodnie nałożyć na linię żuchwy, kości policzkowe oraz czubek nosa. Okulary (a przede wszystkim te w grubych oprawkach) rzucają cień na kości policzkowe, dlatego w tym miejscu należy twarz dodatkowo rozjaśnić, aplikując rozświetlacz np. Master Strobing Stick Maybelline.

Zwróć uwagę na rodzaje szkieł, jakie nosisz – tak radzi Jarosław Juźwin

Wykonując makijaż oka, na co zwrócił uwagę Jarosław Juźwin, należy pamiętać o rodzaju wady wzroku. Kobiety noszące cieńsze szkła, czyli te, których wadą jest krótkowzroczność (szkła minusy), powinny pokrywać powieki cieniami jasnymi, rozświetlającymi. I – co jest niezwykle ważne – muszą one zapomnieć o używaniu czarnej kredki w okolicy dolnej powieki.

Jak wyjaśnił Jarosław Juźwin, ta forma makijażu może znacznie pomniejszyć oko, odebrać mu wielkość, kształt i lekkość. Natomiast zgodnie z radą jakiej udzielił Jarosław Juźwin – kobiety noszące tzw. plusy mogą pozwolić sobie na bardziej wyrazisty i odważny makijaż oka, wykonany przy użyciu cieni ciemnych, a nawet matowych. Ciekawą propozycją jest paleta cieni Rose Gold Palette Remastered, w której można znaleźć aż 18 odcieni – barwy matowe, błyszczące oraz metaliczne.

Podkręć rzęsy i dopasuj brwi do wielkości okularów – złota rada Jarosława Juźwina

Jarosław Juźwin zwrócił uwagę na problem powstały po użyciu maskary do rzęs, który dotyczy kobiet w okularach. Chodzi, oczywiście, o zahaczanie rzęsami o szkiełka okularów. Dlatego jeśli chcesz wydłużyć i pogrubić rzęsy, sięgaj po maskarę, która nie tylko je wydłuży, ale także podkręci. Tu warto zwrócić uwagę na maskarę, którą polecił również Jarosław Juźwin, czyli Push Up Angle od Maybelline.

Jeszcze jedną ważną kwestią, o której muszą pamiętać panie noszące okulary, jest odpowiednia regulacja brwi. Brew musi być dopasowana do wielkości i grubości oprawek. Jeżeli okulary posiadają oprawki cienkie, delikatne, wówczas można sobie pozwolić na brwi nieco grubsze, zwichrzone i nawet przyciemnione. W tym celu warto sięgnąć po Brow Precise Fiber Filler od Maybelline.

Jeśli oprawki w okularach są wystarczająco mocne i wyraziste, brwi muszą być mniej widoczne, cieńsze oraz delikatniejsze. Ta sama zasada dotyczy makijażu ust. Przy grubych oprawkach okularów wystarczy cielisty, rozświetlający błyszczyk np. Color Drama Lip Contur Palette – tak radzi Jarosław Juźwin.

Leave a Reply