Makijaż ślubny dla blondynek – co pasuje, a czego warto unikać?

Uroda

Makijaż z pewnością jest dla każdej kobiety czymś ważnym, poprawia samoocenę i sprawia, że czujemy się piękniejsze. Na co dzień większość z pań podkreśla za pomocą kosmetyków u siebie oczy czy usta. Każda jednak marzy, aby jej makijaż w najważniejszym dniu – w dniu ślubu był wykonany perfekcyjnie i idealnie był do nas dopasowany. Najważniejsze, abyś to Ty się w nim dobrze czuła! Nie wiesz na co zwrócić uwagę? Ten tekst jest właśnie dla Ciebie.

Jakie kolory wybierają najczęściej blondynki?

Blondynki zazwyczaj charakteryzują się jasną karnacją, jasnymi brwiami oraz zazwyczaj mają skłonności do zaczerwienień. Kosmetyki nie mogą być zbyt wyraziste, ponieważ ten typ urody będzie wyglądać w tych odcieniach nienaturalnie. Osoby o ciemniejszych włosach mogą sobie pozwolić na ciemniejsze odcienie. Pierwszą zasadą, którą powinna zapamiętać panna młoda o blond włosach jest taka, aby nie używać w dużych ilościach podkładów w różowych tonach, lecz stosować raczej te o beżowych.

Jakie należy wybierać odcienie do malowania oczu?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na kolor oczu. Gdy kobieta ma niebieskie oczy, musimy pamiętać o delikatnym nałożeniu różu, brunetki mogą sobie pozwolić na większą ilość. U niebieskookiej blondynki powinny dominować delikatne kolory, takie jak: beżowy i jasnobrązowy. Większość także decyduje się na pomalowanie kreski, pamiętaj, aby była ona koloru brązowego, a nie czarnego. Podkreśli ona bardziej typ urody.

Makijaż u blondynki z brązowymi oczami. Zwiększa on znacznie wybór kolorów, ponieważ występują duże kontrasty między jasnymi włosami, a ciemniejszymi oczami. Kobiety zazwyczaj decydują się na odcienie beżu, ciemnego brązu oraz zastosowanie czarnej kredki nad okiem. Powinnyśmy pamiętać też, że z mody nie wychodzą mocno wytuszowane rzęsy, które sprawią, że nasze oczy będą znacznie podkreślone.

Makijaż u blondynki z zielonymi oczami jest bardzo podobny, jak u kobiety niebieskookiej. Zaleca się stosowanie jasnych odcieni, takich jak beż i jasny brąz. Bardzo ważne jest także, aby usta nie były podkreślone ciemnym odcieniem czerwieni, lecz pomadki również beżowe czy morelowe.

Jako blondynka na jakie błędy powinnaś zwracać uwagę?

Najważniejszą zasadą jest, aby mając jasną karnację zrezygnować z ciemnego makijażu. Nie będziemy mając blond włosy i jasne brwi naturalnie wyglądać gdy użyjemy ciemnych cieni do powiek i czarnych kresek. Warto użyć delikatniejszych odcieni, gdyż taki makijaż znacznie bardziej nam pasuje. Odcienie różowe szminek i brokaty z pewnością nie będą do nas pasować, a przecież liczy się tylko to, abyśmy dobrze czuły się w tym dniu.

Jeśli nie masz pomysłu na makijaż ślubny (dla blondynek) zajrzyj na strony internetowe. Jest ich wiele i na pewno znajdziesz swój wymarzony styl malowania, idealnie dopasowany do Twojej urody. Wiele kosmetyczek oferuje teraz próbny makijaż ślubny, aby przyszła panna młoda mogła zobaczyć, jak będzie wyglądała w dniu ślubu oraz jakie ewentualnie zmiany odcieni i kosmetyków powinno się zastosować.

Zobacz tutaj: PORADNIK ŚLUBNY

Leave a Reply