Masaż w domowym zaciszu

Uroda

Zmęczenie, ból pleców, karku, szyi i inne dolegliwości to skutki uboczne długotrwałej pracy przy biurku, nauki czy innych obowiązków. Wyczerpany, osłabiony organizm sprawia, że codziennie obowiązki zaczynają być dla nas problemem a praca przy komputerze staje się uciążliwa. Sposobem na pozbycie się dolegliwości może być domowy masaż.

Domowy masaż relaksacyjny

Masaż rozluźniający w domu? Nic prostszego. Warto jednak wyposażyć się w kilka niezbędnych produktów, które wspomogą proces masażu i usprawnią pracę, a w niektórych przypadkach skorzystać z pomocy drugiej osoby. Dobry wyborem będzie mata do masażu, dzięki której możemy z łatwością zniwelować bóle mięśniowe i pleców. Świetnie nadaje się do użytku domowego, a położona na sofie czy fotelu, da niezapomniane poczucie odprężenia obolałym i przemęczonym plecom. Jeśli planujemy wykonywać masaż w domu długofalowo, warto wyposażyć się także w nieco bardziej profesjonalne urządzenie, takie jak np. masażer Beurer, który pomoże zniwelować bóle mięśniowe zarówno w okolicach pleców, jak i nóg. Mata do masażu i masażer Beurer będą krótkim wytchnieniem podczas intensywnego dnia.

Kosmetyki do masażu

Dobór odpowiednich kosmetyków do masażu jest niezwykle ważny. Oliwki, kremy czy balsamy są nieodłącznym elementem w dążeniu do poprawy stanu skóry. Dbają one o to, by powierzchnia skóry nie została podrażniona podczas pocierania. Do klasycznego masażu relaksacyjnego, możemy użyć dziecięcej oliwki, która przy okazji odżywi skórę, dzięki zawartym w niej witaminom. Ci, którzy zdecydują się na częsty masaż, powinni wybrać krem lub balsam, który nie będzie zatykał porów i pozwoli skórze oddychać. W przypadku osób, które cierpią na przewlekłe bóle mięśni, do masażu sprawdzi się delikatnie rozgrzewająca maść, która poprawi krążenie oraz zmniejszy obrzęk w miejscu kontuzji.

Masaż twarzy

Masaż twarzy nie tylko redukuje powstałe wraz z upływem czasu zmiany na skórze, takie jak zmarszczki, ale także redukuje napięcia mięśni, które mogą się pojawiać w ciągu dnia. Masaż twarzy jest wykorzystywany w leczeniu chorób, dotykających mięśnie twarzy i skórę. To także sposób na drenaż limfatyczny twarzy i uregulowanie gospodarki wodnej organizmu. Dzięki masażowi twarzy, skóra jest lepiej dotleniona, a martwy naskórek zostaje usunięty z jej powierzchni.

Masaż na pozbycie się cellulitu

Jak wiadomo, masaż zwiększa ukrwienie skóry i mięśni oraz usprawnia pracę organizmu. Podczas masażu usuwane są martwe komórki naskórka. Nakładane w czasie masażu substancje odżywcze szybciej się wchłaniają i finalnie – zaczynają szybciej i bardziej efektywnie działać. Masaż najlepiej wykonywać tuż po prysznicu, najlepiej rękawicą z morskiej trawy lub drewnianą szczotką. Ruchy muszą być koliste i spokojne. Domowy masaż reguluje napięcie mięśniowe oraz zwiększa elastyczność tkanek i ścięgien.

Domowy, delikatny masaż może być świetnym sposobem na pozbycie się nieprzyjemnego uczucia zmęczenia – rozluźnia mięśnie, łagodzi ból, usprawnia krążenie krwi, i zwiększa produkcję endorfin, które szybko poprawiają nasze samopoczucie.

Leave a Reply