Maseczki: na ratunek starzejącej się skórze

Uroda

Natychmiastowo poprawiają stan skóry, nawilżają, regenerują. Powinny na stałe zagościć w naszych domach. Nie tylko od święta. Maseczki mają dużo bogatszy skład niż zwykły krem, ich skondensowana formuła działa błyskawicznie i daje naprawdę widoczne rezultaty. To właśnie dlatego nasze mamy nakładały je przed wyjściem na ważne uroczystości, np. sylwestra, czy urodziny, skrupulatnie w kuchni mieszając składniki. Maseczki można przygotować z domowych składników – dobrze sprawdzają się w tym ogórki, oliwa, awokado, jogurt, czy cytryna. Oprócz domowych mikstur dobrze jednak zaopatrzyć się w dedykowane naszemu typowi skóry gotowe maseczki z aktywnymi składnikami, które nie tylko nawilżą, ale też skutecznie zregenerują i odmłodzą naszą skórę. Warto, żeby ich stosowanie stało się naszym miłym rytuałem!

Kiedy je stosować?

Najlepiej wieczorem, kiedy skóra jest oczyszczona, a my mamy chwilę na relaks. Dobrze byłoby ją wcześniej potraktować peelingiem, by pozbyć się zrogowaciałego naskórka. Możemy spróbować ją także delikatnie pomasować, by pobudzić do działania. Tak przygotowana skóra wchłonie wszystko to, co najlepsze z naszego medykamentu. Pamiętajmy, żeby maseczkę nałożyć nie tylko na twarz, ale także na szyję. Koniecznie za to omijamy okolice oczu i ust. Z maseczką na twarzy możemy pójść pod prysznic lub jeszcze lepiej – do kąpieli. Gorąca woda i para rozszerzą nasze pory. Po kilkunastu minutach maseczkę zmywamy ciepłą wodą i wklepujemy krem, którego używamy wieczorem. Maseczkę możemy też nałożyć już po kąpieli i spokojnie zasiąść pod kocem z dobrą książką. Powinna nam się kojarzyć z relaksem – gdyż właśnie to dajemy także naszej skórze.

Maseczka z kolagenem – źródło najlepszych efektów

Na rynku mamy do wyboru naprawdę sporo różnego rodzaju preparatów kosmetycznych, w tym także maseczek. Nas od wielu lat zachwyca maseczka ze złotem koloidalnym, czy też maseczka kolagenowa ze złotem. Dlaczego polecamy właśnie te? Bo zarówno kolagen jak i złoto to luksusowe, drogocenne składniki. Kolagen skutecznie zregeneruje i odmłodzi skórę, a złoto intensywnie nawilży i zmiękczy naskórek. Nasza skóra będzie witalna i świeża. Warto podarować sobie odrobinę luksusu!

Dowiedz się więcej na https://praelskincare.com

Leave a Reply