Materac dla pary – jak zadowolić obie strony?

Zakupy

Podwójny materac powinien być wybierany we dwoje. Każdy z partnerów musi mieć prawo dopasowania swojej części łóżka do własnych potrzeb. W ostatnich latach oferta na materace rozwinęła się tak bardzo, że nie ma już problemów ze znalezieniem odpowiedniego modelu. Poszukiwaniom warto poświęcić jednak trochę czasu oraz uwagi, chodzenie na kompromisy nie jest konieczne.

Materace twarde, miękkie i te po środku

Nie bez przyczyny przyjęło się uważać, że panom lepiej śpi się na twardych materacach, a ich partnerki efektywniej wypoczywają na miękkich modelach. Z reguły tak właśnie się dzieje, głównie przez różnice w wadze pomiędzy partnerami. Im więcej waży dana osoba, tym twardsze materace są przez nią oceniane jako wygodniejsze.

Ostatecznie o tym, jaki produkt się sprawdzi, zadecyduje jednak kilka dodatkowych czynników. Między innymi jest to pozycja snu oraz osobiste poczucie komfortu. Niektórzy po prostu wolą spać na twardej powierzchni, podczas gdy inni najlepiej czują się zagłębieni w miękkim materacu. Jeżeli partnerzy ważą mniej więcej tyle samo, a do tego śpią w podobnej pozycji, stosunkowo łatwo wyposażyć ich w podwójne materace. Dzieje się tak niestety rzadko, ale mylą się ci, którzy wybierają materac na zasadzie kompromisu. Opcji jest obecnie tak wiele, że nie trzeba skazywać się na lata męczarni w trosce o komfort partnera. Każdy może mieć to, czego chce i na co zasługuje. A mianowicie wygodne materace, spełniające jednostkowe oczekiwania. Przy okazji warto też wspomnieć, że najczęściej sprawdzają się produkty o średnim stopniu twardości. O ile jedno z partnerów nie zmaga się z nadwagą czy problemami zdrowotnymi.

Jeden większy czy dwa mniejsze materace?

Pierwsza decyzja, jaką należy podjąć podczas wyposażania sypialni, dotyczy ewentualnego podzielenia łóżka. Dwa osobne materace to rozwiązanie spotykane znacznie częściej niż można byłoby zakładać. – Klienci wybierają pojedyncze modele, które potem umieszczają w jednej wspólnej ramie. W ten sposób każdy zyskuje optymalną przestrzeń do wypoczynku, a jednocześnie nie trzeba rezygnować ze wspólnego łóżka oraz poczucia bliskości – informuje konsultant sklepu z materacami Sleeptime.pl.

Trudno się nie zgodzić, zwłaszcza w sytuacji dwóch osób o różnej masie ciała. Badania psychologiczne udowadniają, że partnerzy z biegiem lat upodabniają się do siebie, także pod względem wyglądu. Jednak nie zawsze ma to realne odzwierciedlenie w ich wadze. Panowie z reguły mają większą masę ciała, więc potrzebują odmiennego materaca niż ich lżejsze partnerki. Nieco inaczej rozkłada się w ich przypadku ciężar ciała, więc przydatne mogą okazać się modele z siedmioma strefami twardości.

Jeżeli parę interesuje tylko jeden wspólny materac, to warto skorzystać z oferty renomowanego producenta. Taka firma proponuje modele podzielone na dwie osobne części. Dzięki temu można indywidualnie wybrać poziom twardości, a także uniknąć wrażenia falowania łóżka, gdy przykładowo partner przekręca się z boku na bok.

Generalnie jednak nowoczesne materace zapewniają już taki komfort, głównie dzięki zastosowaniu innowacyjnych materiałów. Znajdują się wśród nich modele kieszeniowe, piankowe oraz lateksowe. Postawienie na jeden z nich gwarantuje wygodę odpoczynku, bez względu na to, czy klienci wybiorą jeden czy dwa materace. Korzystanie z modeli wykonanych z nowoczesnych materiałów przynosi też dodatkową korzyść w postaci trwałości produktu. Taki materac służy kilka lat, a czasami i dłużej. Nie odkształca się, stale zapewniając wysoki komfort snu.

Sprawdź modele materacy dla par na: https://sleeptime.pl/materace

Leave a Reply