Medycyna estetyczna – jedyny skuteczny sposób na usunięcie zmarszczek?

Uroda

Zmarszczki spędzają ci sen z powiek? W takim przypadku warto zacząć walczyć z nimi skutecznie. Tutaj z pomocą przychodzą nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej. Czas pojawienia się zmarszczek na skórze jest bardzo indywidualny – u niektórych kobiet są one widoczne już przed 25. rokiem życia, u innych zaczynają pojawiać się nieco później. Na ich powstanie wpływają nie tylko czynniki genetyczne, ale też stan skóry oraz tryb życia. Częste opalanie się, stosowanie używek, brak prawidłowej pielęgnacji skóry, nieodpowiednia dieta i niewystarczające nawodnienie organizmu, bogata mimika są w stanie przyspieszyć czas pojawienia się zmarszczek na skórze.

Najlepiej zapobiegać

Zmarszczkom najlepiej zapobiegać, ponieważ wtedy jesteśmy w stanie opóźnić czas ich pojawienia się na skórze nawet o kilka lat. Prawidłowa dieta, uprawianie sportów, ochrona skóry przed promieniowaniem UV, unikanie używek i właściwa pielęgnacja są w stanie zdziałać naprawdę dużo. Co jednak zrobić wtedy, gdy zmarszczki już są widoczne i chcemy się ich pozbyć jak najprędzej?

Skuteczne metody na zmarszczki

W sklepach możemy znaleźć mnóstwo kremów i innych kosmetyków na zmarszczki. Obiecują wiele, ale często nie dają spektakularnych rezultatów od razu. Wprawdzie po kilku tygodniach regularnego stosowania mogą nieco spłycić zmarszczki w różnych obszarach twarzy, ale nie są w stanie usunąć ich całkowicie. Jeśli liczą się efekty, najlepiej postawić na zabiegi medycyny estetycznej. Dzięki nim jesteśmy w stanie usunąć zmarszczki od ręki i na długo – nawet na 6-12 miesięcy. W gabinetach medycyny estetycznej największym zainteresowaniem cieszą się botoks oraz kwas hialuronowy, które po wstrzyknięciu w zmarszczkę powodują jej wygładzenie lub wypełnienie. Możemy wykonać takie usuwanie zmarszczek w Lublinie – do wyboru jest wiele dobrych gabinetów medycyny estetycznej, w których możemy zadbać kompleksowo o skórę ze zmarszczkami. Ceny zabiegów medycyny estetycznej na zmarszczki wynoszą od około 500 do 1500 złotych w zależności od ich rodzaju i obszaru działania.

Leave a Reply