Metody przedłużania rzęs

Uroda

Ostatnimi czasy bardzo popularny sposób na wypełnienie swojego spojrzenia pięknym i gęstym wachlarzem rzęs, które jednocześnie mają jak najbardziej wiarygodnie przypominać prawdziwe rzęsy. Wykonanie takiego zabiegu nie należy do najprostszych, a samodzielne doklejanie rzęs zdecydowanie odradzamy, ze względu na higienę czy jakość wykonania. Dowiedz się zatem więcej o kilku najważniejszych metodach przedłużania i zagęszczania rzęs, dzięki czemu będziesz mogła zdecydować się świadomie na jedną z nich i przetestować ją na własnej skórze.

Niektórzy mawiają, że oczy są tak zwanym zwierciadłem duszy, co ma szczególne znaczenie zwłaszcza dla kobiet. Współczesne metody upiększania naszego ciała nie muszą być inwazyjne, by przynosić równie zniewalające i zadowalające efekty. Właśnie dlatego dzisiaj skupiamy się na przedłużaniu rzęs, które powinny być wykonywane przez profesjonalne kosmetyczki. Jeśli należysz do osób, które chcą skorzystać z podobnych usług, pamiętaj by wybierać sprawdzone i polecane salony kosmetyczne. Natomiast jeśli któraś z Was pragnie zostać kosmetyczką, polecamy zapisać się na kurs przedłużania rzęs do renomowanego centrum szkoleniowego, gdzie dowiesz się więcej o samej metodzie i będziesz miała okazję poćwiczyć swoją wiedzę w praktyce.

Metoda 1:1

To najpopularniejsza metoda, dzięki której oczy i rzęsy wyglądają bardzo naturalnie. Polega ona na doklejaniu do każdej prawdziwej rzęsy jednej sztucznej. Nie są one jednak doczepiane bezpośrednio do skóry, a jedynie ok. 1 mm nad krawędzią skóry od górnej części rzęsy. To bardzo dobre rozwiązanie zwłaszcza dla alergików, u których może wystąpić reakcje uczuleniowa na klej. Wówczas to ryzyko zostaje zniwelowane, a rzęsy wyglądają także znacznie bardziej estetycznie. Sam zabieg trwała około dwie godziny i powinien być powtarzany mniej więcej co 3-4 tygodnie.

Metoda 2:1

Oto pierwsza z metod objętościowych przedłużania rzęs, którą stylistki posiadają dopiero po zapoznaniu się z podstawową metodą 1:1. Inaczej ta metoda zwie się 2D, gdzie najczęściej wykorzystywane są rzęsy wykonane z futra norek syberyjskich, ze względu na ich niebywałą lekkość. Wykonany w ten sposób zabieg pozwala na uzyskanie efektu pogrubionych i mocniej zagęszczonych rzęs, które zarówno na co dzień, jak i przy wyjątkowych okazjach umożliwią Ci zrezygnowanie z używania maskary do malowania. Polega ona na doklejaniu dwóch sztucznych rzęs na jedną naturalną, gdzie pierwsza jest doczepiana metodą 1:1, a druga jest już umiejscowiona u podstawy rzęsy prawdziwej.

Metoda 3:1

To kolejna metoda objętościowa 3D, która również przeprowadzana jest za pomocą sztucznych rzęs z futra norki, gdyż są one najlżejsze, a przy doklejeniu aż 3 rzęs na jedną naturalną trzeba mieć na uwadze głównie ich lekkość. Ten sposób jest szczególnie polecany kobietom, które pozbawione są swoich prawdziwych i gęstych rzęs. Wówczas doklejenie trzech sztucznych daje efekt zniewalającego wachlarzu gęstych i grubych rzęs, które nareszcie mogą podkreślić piękno ich spojrzenia.

Metody 4D-8D

Najczęściej używa się nazw zamiennych jak Hollywood albo Russian Volume, które już same mówią za siebie. Metody te należy do najbardziej objętościowych, gdyż na miejsce jednej naturalnej rzęsy przyklejane są od 4 do 8 sztucznych i najlżejszych rzęs. Polecamy to rozwiązanie głównie kobietom o bardzo rzadko rosnących rzęsach albo Paniom, które cenią sobie mocny i zdecydowany makijaż, a przy tym chcą wyróżniać się na tle innych. To jedna z droższych metod, a jej efekty potrafią utrzymać się nawet do kilku tygodniu.

Leave a Reply