Mezoterapia igłowa – zabieg na twarz który Cię odmłodzi

Uroda

Narażenie na szkodliwe czynniki, palenie papierosów, stres, promieniowanie słoneczne oraz inne szkodliwe czynniki mogą doprowadzić do niekorzystnych zmian w skórze. Wiele z nas marzy o młodym i zdrowym wyglądzie skóry głowy. Dobrym rozwiązaniem będzie wykonanie mezoterapii igłowej, która poprawi napięcie, jędrność oraz kondycję skóry. Można powiedzieć, że zabieg to leczenie skóry twarzy dające bardzo naturalny efekt odmłodzenia.

Czym jest mezoterapia igłowa?

Zabieg jest znany w medycynie od ponad 30 lat i polega na bezpośrednim wstrzyknięciu w skórę preparatu. Lekarz na podstawie oględzin skóry pacjenta podejmie decyzję o rodzaju preparatu, jego ilości oraz miejscu podania. Mezoterapia igłowa w Gdańsku w klinice http://www.impladent-estetyczna.eu/oferta/mezoterapia-iglowa pozwoli odmłodzić skórę twarzy w widoczny i naturalny sposób. Zabieg jest dokładnie przebadany i bezpieczny, a ponadto mało inwazyjny dla pacjenta.

Mezoterapia igłowa jest polecana dla osób, które zauważyły u siebie pierwsze objawy starzenia oraz pacjentów z bardziej zaawansowanym procesem starzenia skóry. Preparaty odżywcze wprowadza się również w celu rewitalizacji skóry oraz zapobiegania zwiotczeniu. W klinice można wykonać zabieg miejscowo, np. na okolicę oczy lub kompleksowo na całą twarz oraz dekolt. Leczenie skóry twarzy przeprowadzane jest zazwyczaj z użyciem kwasu hialuronowego, witamin, glicerolu i antyoksydantów. Dla najlepszych efektów polecane jest wykonanie serii 4-6 zabiegów powtarzanych co 1-2 tygodnie. Pacjenci doceniają mezoterapię igłową za duże bezpieczeństwo oraz niechirurgiczny charakter.

Mezoterapia igłowa w Gdańsku: opis zabiegu

Metoda polega na leczeniu skóry twarzy za pomocą niewielkich dawek substancji dopasowanych do konkretnego przypadku pacjenta. Zabieg ten wykonuje lekarz medycyny estetycznej posiadający bogate doświadczenie w tej metodzie. Lekarz wykona iniekcje za pomocą strzykawki z bardzo cienką igłą co 0,5-1,5 cm. Nakłucia są mało bolesne, a u bardzo wrażliwych pacjentów można wykorzystać znieczulenie w postaci kremu. Po wstrzyknięciu substancji odżywczych lekarz wykona masaż skóry twarzy pozwalający na równomierne rozprowadzenie mieszanki pod skórą. Mezoterapia igłowa daje natychmiastowy efekt w postaci rozświetlenie skóry, jędrności oraz zwiększenia elastyczności. Do długotrwałych rezultatów zaliczymy przede wszystkim przywrócenie gęstości skóry oraz skorygowanie zmarszczek. Zabieg można przeprowadzić w dowolnym czasie, ale najbardziej zalecana jest jesień lub wczesna wiosna. Po dokonanym zabiegu pacjent powinien unikać słońca oraz stosować filtry przeciwsłoneczne przez kilka dni.

Efekty i zalety mezoterapii igłowej

Lekarze oraz pacjenci doceniają zabieg ze względu na duże bezpieczeństwo oraz małą inwazyjność. Składniki odżywcze wprowadza się za pomocą bardzo cienkiej igły, dzięki czemu zniwelowane zostaną odczucia bólu. Warto wspomnieć, że zabieg nie tylko odmłodzi skórę. Do efektów możemy zaliczyć również:
– poprawę mikrokrążenia,
– stymulowanie odbudowy skóry i wymianę komórek,
– powstanie nowych naczynek krwionośnych,
– pobudzenie produkcji elastyny i kolagenu,
– znaczną poprawę metabolizmu komórek skóry,
– hamowanie powstania wolnych rodników.

Leave a Reply