Modele torebek najczęściej wybierane przez gwiazdy i celebrytów

Moda

Od paru sezonów utrzymuje się moda na ubrania w stylu boho, torebki handmade, personalizowane dodatki, czy zaplatanie włosów w luźne, hipisowskie warkocze. Jednocześnie z salonów nie chodzi moda na elegancję, nadal cenimy sobie dobre materiały i klasyczne szycia, wszystko to jednak z odrobiną szaleństwa. Kopertówki w kwieciste wzory, szpilki z niecodziennie wyglądającym obcasem, mocne akcenty kolorystyczne. Wszystkie te trendy możemy zobaczyć wśród gwiazd, skupmy się jednak na jednym aspekcie – torebkach.

Celebrytki również kupują w sieciówkach

Celebrytki nie narzekają na brak pieniędzy, a mimo to coraz częściej możemy zobaczyć ich zdjęcia ze ścianek, gdzie pozują ze zwykłymi, dostępnymi w sieciówkach torebkami w normalnych cenach. Kupowanie rzeczy ogólnodostępnych i ubieranie ich do kreacji wartych tysiące stało się w tym środowisku czymś całkowicie akceptowalnym. Bo i dlaczego nie? W sklepach znajdziemy szczodrze zdobione kopertówki inspirowane najnowszymi pokazami mody, jak i małe torebki na ramię w ekscentrycznych wzorach przypominające projekty Alexandra McQueena.

Nie mylmy tylko czerpania inspiracji z podróbkami! To dwie zupełne rzeczy. Gwiazdy już dawno nauczyły się, że kupowanie podróbek nie jest dobrym rozwiązaniem. Lepiej postawić na jakoś, niż na metkę. Paparazzi i tak bardzo szybko rozszyfrowują, które torebki są oryginalne, a które to podróbki sprowadzane z Azji. Dlatego w tym przypadku rozwiązanie jest proste – lepiej mieć dobrze wykonaną torebkę, niż podrabianą metkę przy produkcie słabej jakości.

Patriotyzm wśród gwiazd

W ostatnich latach zauważalny jest też wzrost patriotyzmu wśród naszych gwiazd. Chętnie wybierane i reklamowane stały się torebki polskich projektantów. Celebrytki zaczynają powoli doceniać swoje własne podwórko, które obfituje w piękne rzeczy, tworzone z pasją i kunsztem. Wielu naszych projektantów dorównuje swoim zagranicznym kolegom po fachu, więc dlaczego nie zdecydować się na wsparcie „swoich”? I nie mówimy tutaj tylko o sławnych, medialnych twórcach.

Moda na handmade

Warto zwrócić uwagę na pewną niszę, która wykształciła się w temacie dodatków, a która powoli, aczkolwiek nieustannie się rozrasta. Są to torebki handmade. Wykonywane zazwyczaj przez lokalnych zapaleńców, artystów z pasją i fachem w rękach, którzy w większości przypadków wykonują swoje produkty tylko w jednym egzemplarzu. Oryginalność i precyzja połączone ze wspieraniem lokalnego biznesu i promowaniem osób, które w swoją pracę wkładają całe serce. Do tego ceny znacząco odbiegające od tych proponowanych przez światowe marki, przy jednoczesnej gwarancji unikalności i stylu, którego nie da się podrobić.

Miejmy nadzieję, że powyższe przekonania na dobre zagoszczą w głowach aktorek, dziennikarek i prezenterek, które dzięki swoim wpływom mogą uświadamiać zwykłe kobiety. Poza metką liczy się także wykonanie i adekwatna do wyrobu kwota, a niestety nierzadko jest tak, że statystycznej Polki nie stać na zakup markowej rzeczy. Warto więc zwrócić uwagę, że torebki handmade potrafią być równie piękne – a czasem nawet i piękniejsze! – od tych sprzedawanych w luksusowych salonach.

Ciekawe modele torebek handmade znajdziesz na  https://www.decobazaar.com/torebki.html.  

Leave a Reply