Co musisz wiedzieć zanim zdecydujesz się na tatuaż?

Uroda

Tatuaż jest jednym ze sposobów na wyrażenie siebie, który jest często wykonywany. Najważniejsze, żeby nie ulegać modzie na konkretne wzory tatuażu, a samodzielnie przemyśleć wzór, który jest odzwierciedleniem naszej pasji lub stylu życia. Wybór tatuażysty również nie należy do łatwych, a decyzję tę warto uzależnić od rodzaju wybranego wzoru. Niektórzy artyści specjalizują się w konkretnym stylu.

Tatuaż to poważna decyzja

Pamiętaj, że wykonany wzór będzie na Twoim ciele przez wiele lat, a nawet do końca życia. Niektóre firmy oferują laserowe usuwanie tatuaży lub przykrycie ich nowym wzorem. Warto jednak wybrać wzór, który będzie dla nas dumą i radością, a nie problemem. Klient musi mieć świadomość, że tatuaż nie będzie wyglądał całe życie tak samo, a razem ze skórą będzie przechodził proces starzenia. Duże rozciągnięcie skóry może spowodować jego zniekształcenie, a czas przyczyni się do jego blaknięcia. Jeśli tatuaż ma wyrażać Cię warto zastanowić się nad ponadczasowym i sentymentalnym wzorem, który będzie coś znaczył. Wybór wzoru powinien być dojrzałą decyzją, ponieważ niektóre wzory za kilka lat mogą wydawać się po prostu zbędne.

Wybór miejsca tatuażu

Specjaliści podkreślają, że niektóre miejsca tatuaży są nieprzychylnie oceniane przez pracodawców. Mowa o miejscach szczególnie widocznych takich jak: dłonie, przedramiona, szyja. Tatuaże w zależności od umiejscowienia są różnie odbierane przez innych ludzi. Osoba z tatuażem na plecach odbierana jest jako przystojna lub seksowna, natomiast na karku jako artysta. Tatuaż na ramieniu charakteryzuje silne osoby, które są odważne i muskularne. Wzory wykonane na stopie oznaczają skrytą osobę, a na nadgarstku osobę z zasadami i przesłaniem na życie. Na żebrach wykonują tatuaże osoby romantyczne, a na klatce piersiowej śmiałe.

Wybór studia tatuażu

Znalezienie właściwego studia tatuażu to również bardzo ważna decyzja. To właśnie od umiejętności tatuatora będzie uzależniony efekt, który będziemy podziwiać przez długie lata. Dobrym rozwiązaniem jest wybór studia, które cieszy się dobrymi opiniami lub polecił nam je ktoś z rodziny, lub znajomych. Atmosfera panująca w studio jest dość ważna, ponieważ w przypadku dużego wzoru spędzimy w nim długie godziny. Salon powinien wyróżniać się sterylnością. Miejsce tatuowania powinno być wyposażone w dobre lampy. Artysta wykonujący tatuaż powinien mieć nie tylko doświadczenie, ale także ukończone odpowiednie kursy i ważną książeczkę zdrowia. Bogate portfolio i zadowoleni klienci to najlepsza wizytówka tatuatora.

Odpowiednia pielęgnacja

Wykonanie tatuażu wiąże się z pielęgnacją tego miejsca przez kilka tygodni. Już w studio tatuażysta przemyje skórę, co umożliwi pozbycie się pozostałości tuszu. Na tatuaż nałoży opatrunek z folii, bandaża lub gazy. Po kilku godzinach należy zdjąć ten opatrunek i przemyć delikatnie skórę i osuszyć papierowym ręcznikiem. Należy bezwzględnie unikać tarcia szorstkim ręcznikiem, ponieważ podrażni to delikatną skórę. Po przemyciu można nałożyć kremy do tatuażu. Tatuator na pewno poleci jakiś konkretny produkt, który stosują jego klienci. Często polecanym krem do tatuażu Neba, który zadba o wrażliwą skórę i wspomoże regenerację skóry po zabiegu. Przez miesiąc zaleca się unikać opalania, solarium i kąpieli w basenie. Czynniki te mogą spowolnić proces gojenia rany oraz znacznie wpłynąć na trwałość i wygląd tatuażu w przyszłości. Pamiętajmy, że pierwsze 4 tygodnie to okres rekonwalescencji, która jest wyjątkowo istotna w przypadku tatuażu. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości można udać się do studia tatuażu, gdzie uzyskamy fachowe porady.

Leave a Reply