Najlepsze typy puchu w puchowych kurtkach zimowych

Moda

Idealnym rozwiązaniem na zimę jest z pewnością kurtka puchowa, która jest niezwykle wygodna oraz chroni przed zimnem i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Na rynku dostępne są zarówno kurtki z ociepliną z naturalnego puchu, jak również z włókien syntetycznych. Sztuczne ociepliny coraz bardziej dominują i wypierają naturalny puch, który jednak wciąż ma wielu zwolenników ze względu na swoje właściwości. Nie każdy jednak lubi jego zapachu i są także osoby uczulone na naturalny puch. Jakie zatem mamy warianty do wyboru, jeśli chodzi o wypełnienie kurtek puchowych?

Kurtki zimowe damskie a rodzaj zastosowanego puchu

W przypadku kurtek puchowych trwa odwieczny spór o to, na jaki rodzaj wypełnienia się zdecydować. Nie brakuje zwolenników zarówno puch naturalnego, jak również syntetycznego. Oba te rozwiązania mają oczywiście plusy i minusy, a na rynku dostaniemy bezproblemowo kurtki puchowe z puchem gęsim, kaczym czy syntetycznym. Wybór jest spory, ale która opcja jest najlepsza? Mogłoby się wydawać, że naturalny puch jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku kurtek, ale nie dla każdego. Są przecież osoby, u których taki puch wywołuje reakcję alergiczną.

1

Ponadto kurtka wykonana z naturalnego puchu dłużej schnie i wydziela specyficzny zapach, co oczywiście nie każdemu odpowiada. Pomimo tych pewnych wad, najlepszy jest właśnie puch gęsi, który osiąga bardzo wysoki poziom sprężystości. Najczęściej w kurtkach stosuje się mieszankę puchu gęsiego i kaczego. Alternatywnym rozwiązaniem jest kurtka zimowa z puchem sztucznym, którego sprężystość jest nieco gorsza od puchu naturalnego. Takie kurtki są jednak znacznie tańsze i łatwiej dostępne.

Najwyższe właściwości izolujące będzie miała kurtka z wypełnieniem z puchu gęsiego. Na co dzień wystarczy jednak kurtka wypleniona puchem kaczym. Na korzyść kurtki z puchu gęsiego przemawia to, że jest ona dwukrotnie lżejsza niż ta wykonana z puchu syntetycznego. Niestety jest też dwa razy droższa, gdyż za jakość trzeba będzie trzeba zapłacić więcej. Koniecznie zapoznaj się z ofertą kurtek puchowych sklepu Fasoni. Zaletą syntetycznego puchu jest jednak to, ze jest on zdecydowanie bardziej odporny na wodę niż ten naturalny i nawet jeśli zawilgotnieje, to nadal dobrze chroni przed zimnem. Ponadto szybciej schnie i jest bardziej odporny na pleśń.

Leave a Reply