Najskuteczniejsze zabiegi zwalczające tkankę tłuszczową

Odchudzanie

Do najbezpieczniejszych i zalecanych metod walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej należy odpowiednia aktywność fizyczna i dobrze zbilansowana dieta. W wielu przypadkach okazuje się jednak, że zredukowanie opornego tłuszczu nie jest możliwe poprzez ćwiczenia i trafnie dobrany plan żywienia. Do szczególnie newralgicznych miejsc należą m.in. bryczesy, boczki, boki pleców, dolna część brzucha czy wewnętrzna strona ud. Aby pozbyć się tłuszczu z tych obszarów, można jednak skorzystać z nieinwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Nie wymagają one długiego okresu rekonwalescencji, a przy tym korzystnie wpływają także na stan skóry.

Wymrażanie tkanki tłuszczowej poprzez kriolipolizę

Kriolipoliza to zabieg, który polega na wymrażaniu tkanki tłuszczowej. Pod wpływem niskiej temperatury następuje proces lipolizy, prowadzący do rozpadu komórek tłuszczowych i wywołania stanu zapalnego. W konsekwencji tkanka tłuszczowa jest usuwana z organizmu na drodze naturalnych procesów metabolicznych. Cały ten etap trwa około 6 tygodni, dlatego efekty kriolipolizy nie są widoczne natychmiast. Metoda ta zapewnia jednak wysoką skuteczność, a przy tym precyzję. Zastosowanie wysokiej jakości głowic pozwala na uzyskanie pełnej kontroli nad wybranym obszarem ciała, co ma szczególne znaczenie w przypadku tkanki tłuszczowej zlokalizowanej miejscowo. Kriolipoliza działa jedynie na komórki tłuszczowej, dlatego nie ma wpływu na stan nerwów, mięśni czy skóry.

Endermologia jako masaż mechaniczny

Redukcja tkanki tłuszczowej jest możliwa także poprzez wykonanie zabiegu endermologicznego, czyli specjalnego masażu głowicą z rolkami i wykorzystaniem dodatkowego podciśnienia. Najnowocześniejszym urządzeniem do realizacji tej procedury jest LPG Alliance, która zapewnia nawet kilkukrotnie większą wydajność od wcześniejszych generacji. Za jego pomocą można przeprowadzić nie tylko usuwanie tkanki tłuszczowej, ale również redukcję cellulitu czy ujędrnianie skóry. Endermologia LPG Alliance jest jednym z zabiegów dostępnych w ofercie kliniki Anlaya. Jej pacjenci mogą wykonać kilka serii, aby uzyskać jak najlepsze efekty. Endermologia przeprowadzana jest na wybranych partiach ciała, w tym również tych najbardziej problematycznych.

Skuteczna mezoterapia igłowa

Do efektywnych metod zabiegowych zwalczających tkankę tłuszczową należy również mezoterapia igłowa. Procedura ta polega na podskórnym podaniu substancji o działaniu lipolitycznym, czyli wykazującym zdolność do rozpuszczania depozytów tłuszczu. Po uwolnieniu, kwasy tłuszczowe są stopniowo wchłaniane i w konsekwencji metabolizowane przez organizm. Mezoterapia igłowa jest bardzo bezpiecznym zabiegiem, który musi być poprzedzony konsultacją z doświadczonym lekarzem medycyny estetycznej. W ten sposób można dokładnie określić wskazania i przeciwwskazania do przeprowadzenia iniekcji. Do zalet mezoterapii należy jej niska inwazyjność, a także bardzo dobra tolerancja w zdecydowanej większości przypadków.

Efektywna lipoliza iniekcyjna

Usuwanie tkanki tłuszczowej może się odbywać również poprzez lipolizę iniekcyjną. Zabieg ten również polega na wstrzyknięciu substancji o właściwościach lipolitycznych, które pobudzają rozpad komórek tłuszczowych. Lipolizę można wykonać w różnych obszarach z występującym nadmiarem tkanki tłuszczowej, a także miejscach wymagających redukcji cellulitu. W zabiegu tym najczęściej stosowanymi substancjami są fosfatydylocholina oraz deoksycholan. W zależności od wykorzystywanego preparatu, użyć można obydwu składników lub tylko jednego. W obszarze podania substancji powstaje kontrolowany miejscowy stan zapalny, który w ciągu kilku dni ustępuje. Zabieg ten jest bardzo bezpieczny, a przy tym wysoce skuteczny. Z reguły wystarcza seria 3-4 w 4-tygodniowych odstępach. Po zakończeniu lipolizy wskazane jest wykonanie delikatnego masażu obszarów poddanych procedurze. Do objawów występujących po zabiegu zaliczyć można obrzęk, zaczerwienienie, świąd, zasinienie i nieznaczną bolesność skóry, jednak symptomy te mijają samoistnie i nie są mocno nasilone.

Leave a Reply