Naszyjnik z pereł idealnie dopasowany do sylwetki. Sprawdź jakie perły wybrać by dobrze wyglądać

Moda

Perły to jedna z najbardziej uniwersalnych i zarazem najpiękniejszych ozdób, jakie kobieta może dobrać do garderoby. Uniwersalna – bo pasuje niemal do każdego stroju, jest odpowiednia na każdą okazję, a styliści często doradzają ją osobom, które mają kłopoty z doborem dodatków. Naszyjnik z pereł zdobiący dekolt niemal zawsze będzie strzałem w dziesiątkę. Warto jednak znać kilka podstawowych reguł, które pozwolą nam na wybór takiej jego odmiany, w jakiej będziemy wyglądać najkorzystniej.

Wielkość perłowych koralików

Tu zasada jest prosta – drobne perły dla drobnej osoby, większe dla osoby „większej”.  I o ile osoby o drobnej budowie ciała mogą sobie pozwolić na perły dowolnej wielkości, to kobiety o nieco bardziej obfitych kształtach powinny unikać naszyjników z pereł bardzo drobnych, gdyż poprzez kontrast z sylwetką podkreślą one te kilka zbędnych kilogramów.

Długość naszyjnika

Więcej zasad rządzi doborem perłowego naszyjnika – tu będziemy brały pod uwagę zarówno budowę ciała, nasze atuty, jak również rodzaj garderoby czy też charakter wyjścia do którego dobieramy biżuterię.

Perłowy naszyjnik – na jaką okazję?

„Kobieta powinna mieć niezliczone sznury pereł” – twierdziła Coco Chanel. Na różne okazje dobieramy bowiem różne naszyjniki: krótki założymy na co dzień, nieco dłuższy na bardziej formalne okazje biznesowe, do opery możemy już założyć bardzo długi sznur, lub nawet kilka takich sznurów. Nie przesadzajmy jednak z ilością – bardzo łatwo tu bowiem popaść w śmieszność.

Podkreślajmy atuty

Biżuteria ma to do siebie, że przyciąga wzrok postronnych osób do części ciała, które zdobi. Jeśli zatem chciałybyśmy odwrócić uwagę otoczenia od naszej szyi, to zdecydowanie najbardziej odpowiedni będzie naszyjnik dłuższy, kierujący wzrok na niższe partie naszego ciała. Ta magiczna właściwość biżuterii spowodowała, iż – zarezerwowane niegdyś na bardzo formalne okazje – długie naszyjniki z pereł stały się dziś znakomitym dodatkiem to garderoby codziennej i bywają zakładane nawet do swetra, często w postaci sznura zawiązanego w supeł.

Kompensujmy wzrost

Należy także pamiętać, że dłuższy perłowy naszyjnik optycznie ”wydłuży” sylwetkę. O ile zatem będzie znakomity dla pań nie wyróżniających się ponadprzeciętnym wzrostem, to osoby naprawdę wysokie będą w takim naszyjniku wyglądały na jeszcze wyższe. Jeśli zbyt duży wzrost przeszkadza nam w relacjach z innymi ludźmi nie podkreślajmy go przez wybór długiego sznura pereł. Postawmy w takiej sytuacji na naszyjnik z pereł zwracający uwagę na naszą szyję, zastanówmy się też nad dodatkami, które mogłyby skupić na nim uwagę otoczenia: perłowe przywieszki czy też ozdobne zapięcie.

Co do naszyjnika?

Czy do naszyjnika z pereł powinniśmy dobrać inną perłową biżuterię? Radzimy tu co najwyżej jeden dodatkowy element, najlepiej kolczyki albo pierścionek. Bardzo łatwo tu bowiem o kiczowatą przesadę i nie dotyczy to wyłącznie biżuterii z pereł. Umiar zawsze jest w dobrym tonie – pozwólmy naszemu naszyjnikowi grać pierwsze skrzypce i nie róbmy mu konkurencji. Postarajmy się za to, aby był naprawdę wyjątkowy – z kamieni o pięknym połysku, najlepiej morskich. Odpowiednio dobrany naszyjnik, wykonany z klejnotów o bardzo dobrej jakości zrobi furorę na każdym przyjęciu. I nie będzie potrzebował żadnych dodatków.

Leave a Reply