Nici liftingujące i rewitalizujące: efekty i zastosowanie

Uroda

Nici liftingujące to jedna z najnowocześniejszych i najbardziej skutecznych metod korekty wyglądu twarzy oraz ciała jakie obecnie istnieją w medycynie estetycznej. Nici liftingujące zostały wymyślone w Korei, jednak ze względu na swoje wyjątkowe właściwości szybko upowszechniły się w innych rejonach świata. Sam pomysł zastosowania nici liftingujących w medycynie estetycznej był transformacją podobnego rozwiązania, tyle że wcześniej używanego jedynie w obrębie chirurgii i przy użyciu innego rodzaju materiałów. W porównaniu do tego, nowoczesne nici rewitalizujące(to inna, równie adekwatna nazwa tej metody) są o wiele bardziej przyjazne dla ludzkiego organizmu i powodują żadnych niepożądanych efektów ubocznych.

Jak działają nici rewitalizujące?

Zabieg z użyciem nici rewitalizujących i liftingujących polega na wprowadzeniu cienkich nitek pod powierzchnię skóry przy użyciu igły. Nici wprowadza się w taki sposób, aby odpowiednio wymodelować wygląd twarzy, na przykład poprzez zwiększenie napięcia skóry w miejscach, gdzie występują zmarszczki, podniesienia linii brwi, itd. Sam zabieg jest wykonywany przy użyciu znieczulenia miejscowego, dzięki czemu jest całkowicie bezbolesny. Czas trwania zabiegu w przypadku modelowania skóry twarzy zazwyczaj trwa około 30 minut.

W przypadku zastosowania nici liftingujących w obrębie innych rejonów ciała(brzuch, pośladki) czas trwania zabiegu może być dłuższy, zależnie od indywidualnej specyfiki pacjenta oraz charakteru samego zabiegu. Nici liftingujące najczęściej są wykonane z takich materiałów, jak poliadoskan, kwasu polimlekowego i glikolowego lub polikaprolaktonu. Dobór materiału, z jakiego wykonane są nici, zależy od efektów jakie zamierzamy uzyskać, wieku, indywidualnych predyspozycji pacjenta a także obszaru ciała, na którym zostanie przeprowadzony zabieg. Co niezwykle ważne, niezależnie od materiału nici liftingujące ulegają rozpuszczeniu w skórze(proces ten może trwać od około 7 do 18 miesięcy).

Efekty

Nici rewitalizujące wprowadzone pod powierzchnię skóry wywołują niemal natychmiastowy efekt liftingujący. Wstrzyknięcie nici pod powierzchnię skóry stymuluje również proces produkcji kolagenu, co skutkuje efektem rewitalizacji, który zaczyna być widoczny najczęściej po około dwóch tygodniach. Nici liftingujące charakteryzują się niezwykle szerokim wachlarzem zastosowania, zwłaszcza jeżeli chodzi o skórę twarzy.

Dzięki zabiegowi można pacjent może osiągnąć najróżniejsze efekty, od korekty zmarszczek, niwelację worków pod oczami przez podniesienie lini powiek lub policzków aż po korektę wyglądu piersi, brzucha, ud czy pośladków. W zależności od materiału, z jakiego wykonane są nici, uzyskane efekty mogą utrzymywać się od 12 miesięcy do aż 6 lat.

Po więcej odpowiedzi związanych z nićmi liftingującymi zapraszamy na oficjalną stronę internetową salonu medycyny estetycznej Le Spa.

Leave a Reply