Co oferuje nam nowoczesna medycyna estetyczna?

Uroda

Kobiety od zawsze dbały o swój wygląd. O ile kiedyś poprawa wyglądu oparta była na naturalnych substancjach i ziołach, teraz coraz częściej polega na bardziej inwazyjnych metodach z użyciem igieł i lasera. Medycyna estetyczna, szczególnie botoks i zabiegi laserowe z roku na rok stają się coraz bardziej popularne i dostępne.

Jad kiełbasiany, czyli botoks

Wstrzykiwanie botoksu to bardzo popularna metoda na pozbycie się zmarszczek na czole i wokół oczu. Toksyna botulinowa podana w odpowiednim stężeniu, bardzo dobrze się sprawdza w likwidacji tzw. lwiej zmarszczki, tzw. zmarszczki palacza, a także podniesienia kącików ust i wygładzenia szyi. Przed wstrzyknięciem botoksu stosuje się żel znieczulający. Efekty zabiegu widać po 3 -14 dniach, a jego efekty utrzymują się od 3 do 8 miesięcy. Potem można zabieg powtórzyć. Jego cena wynosi od 400- 700 zł. Terapia botoksem jest wybawianiem dla osób cierpiących na nadmierną potliwość. Dzięki jego zastosowaniu gruczoły potowe nie są stymulowane do wydzielania potu i wstydliwy problem znika.

Kwas hialuronowy

Drugą metodą na odmłodzenie twarzy jest kwas hialuronowy. Jego podanie pozwala na poprawę owalu twarzy, wypełnienie nieestetycznych bruzd, uwydatnienie kości policzkowych albo na bardzo modne powiększenie ust. Podobnie jak w przypadku botoksu, przy jego podaniu stosuje się żel znieczulający, a po zakończonym zabiegu kojący krem. Rezultat zabiegów utrzymuje się około roku. Przeciętny koszt wynosi 1300 zł. Można też skorzystać z zabiegu modelowania całej twarzy za około 2100 zł.

Laser

Laser to najpopularniejsze narzędzie w każdym gabinecie medycyny estetycznej. Ma różne zastosowanie, od poprawiania jędrności skóry po likwidację przebarwień, zmian trądzikowych i blizn. Laser można także zastosować do pozbycia się wstydliwych i uciążliwych problemów, np. do trwałego usuwania zbędnego owłosienia albo nietrzymania moczu.

Mezoterapia i endermologia

Pierwszy z zabiegów – mezoterapia,  jest bardziej znany jako zabieg na twarz, polegający na wstrzyknięciu do skóry substancji odżywczych. Może być on jednak stosowany na skórę głowy, przy problemach z wypadaniem włosów oraz na całe ciało, w przypadku likwidowania cellulitu. Dla uzyskania widocznego rezultatu potrzeba od 1 do 7 zabiegów.

Endermologia to z kolei zabieg poprawiający sylwetkę. W trakcie zabiegu wkłada się specjalny kostium. Masaż głowicą ze specjalnymi rolkami uruchamia proces rozkładu tłuszczu i pozwala się pozbyć nadmiaru wody z organizmu. Wyraźne rezultaty widać po 6 zabiegach, cała seria to minimum 14 zabiegów. 1 zabieg trwający 20 min to koszt 100 zł, 35 min – 150 zł, a pakiet 10 zabiegów – 1500 zł. Dodatkowo pobierana jest opłata za kostium – 100 zł.

Nici liftingujące

Z wiekiem skóra traci kolagen i elastynę – białka, które zapewnia jej jędrność i sprężystość. Możemy temu zapobiec wprowadzając pod skórę nici liftingujące. W młodszym wieku mogą one poprawić kształt kości policzkowych lub łuków brwiowych. W dojrzałym wieku zapobiegają opadaniu policzków, pojawieniu się bruzdy nosowo-wargowej i zmarszczek palacza. Nici liftingujące można stosować także na inne części ciała: piersi, dekolt, pośladki, brzuch, uda. Zabieg polega na wprowadzeniu cienkimi igłami nici, które liftingują skórę na około 2 lata. Ceny zabiegu różnią się w zależności od rodzaju nici. Rozpoczynają się od około 100 zł za jedną nić. Koszt liftingu jednego obszaru twarzy zaczyna się od około 1200 zł.

Każdy z wymienionych wyżej zabiegów jest kosztowny. Nie zawsze dysponujemy taką sumą pieniędzy. Jeśli klinika nie daje możliwości rozbicia płatności na raty, watro rozważyć wzięcie pożyczki online w Profi Credit. Raty na spokojnie możemy spłacić w dłuższym okresie czasu, dzięki czemu pożyczki online nie obciążą naszego budżetu. Pożyczki online są o tyle wygodna, że możemy uzyskać środki finansowe w szybkim czasie.

Zainteresowanie zabiegami medycyny estetycznej stale rośnie, a wraz z nim liczba osób decydujących się na poprawienie urody. Wybierając specjalistę, który podejmie się zabiegu należy zwrócić uwagę na jego wykształcenie i doświadczenie oraz rekomendacje innych pacjentów. Ważną informacją jest także cena zabiegu. Niskie koszty mogą się wiązać z tańszymi preparatami albo z mało profesjonalnym podejściem do pacjenta. Zwróćmy więc uwagę, do kogo udajemy się na zabieg i jaki preparat oferuje nam ta osoba, aby z kliniki urody wyjść w pełni zadowolonym.

Leave a Reply