Okulary przeciwsłoneczne – nosić czy nie?

Zdrowie

Lato to okres, w którym słońce staje się szczególnie dokuczliwe. Jednym z najlepszych sposobów na ochronę oczu jest używanie okularów przeciwsłonecznych. Mają one jednak tyle samo zwolenników, co przeciwników. Jaka jest zatem prawda? Czy warto nosić okulary przeciwsłoneczne?

Ochrona przed słońcem

Najważniejszą funkcją, którą pełnią okulary przeciwsłoneczne jest ochrona oczu przed słońcem. Wystawianie wzroku na promienie słoneczne przez kilka godzin dziennie może mieć negatywny wpływ na wzrok i spowodować jego pogorszenie. Co więcej, promieniowanie może także trwale uszkodzić tkanki, a nawet prowadzić do rozwoju wielu chorób, chociażby takich jak zapalenie czy zaćma. Oczy mamy jedne, więc należy dbać o nie ze szczególną troską. Służyć nam mają w końcu przez całe życie. Okulary przeciwsłoneczne skutecznie ochronią wzrok przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego, a dodatkowo ułatwią codzienne funkcjonowanie. Dzięki nim unikniemy oślepienia, a oczy nie będą nam łzawić, na przykład podczas jazdy samochodem czy w drodze do sklepu. Sprawdzą się także świetnie na urlopie – zarówno podczas wypoczynku na plaży czy przemierzania górskich szlaków. Przy zakupie okularów przeciwsłonecznych warto sprawdzać jaki posiadają one filtr UV. Im wyższy, tym lepiej będzie chronił nasze oczy.

Stylowy dodatek

Okulary przeciwsłoneczne, poza ochroną wzroku, mogą stanowić także stylowy dodatek. Na rynku obecnie jest bardzo szeroki wybór kolorów, wzorów i wielkości. W czym wybierać mają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Producenci wciąż prześcigają się w wypuszczaniu coraz to nowych egzemplarzy, które spełnią wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. Dzięki temu dobranie odpowiedniego modelu będzie bajecznie proste. Jeśli lubimy bawić się modą to bez problemu możemy wybrać kilka par, które będziemy nosić naprzemiennie. Pozwoli to na odmianę wyglądu i całej stylizacji w bardzo prosty sposób, przy jednoczesnej ochronie oczu.

Wada wzroku i okulary przeciwsłoneczne?

Także osoby, które posiadają wadę wzroku i na co dzień nie korzystają ze szkieł kontaktowych, a noszą tradycyjne okulary, mogą nosić okulary przeciwsłoneczne. Wystarczy zapytać w salonie optycznym o możliwość wykonania okularów przeciwsłonecznych, które jednocześnie będą pełnić funkcję korekcyjną. Dzięki takiemu rozwiązaniu każda osoba będzie mogła otoczyć odpowiednią troską swoje oczy.

Podsumowując – noszenie okularów przeciwsłonecznych latem niesie za sobą same zyski. Jeśli zależy nam na naszym wzroku i dobrym zdrowiu, a także bezpieczeństwie na co dzień, nie zastanawiajmy się ani chwili.

Partnerem artykułu był optyk oferujący okulary przeciwsłoneczne Wrocław!

Leave a Reply