Czy olejek do brody jest lepszy od kremu i balsamu?!

Kosmetyki

Oleje do brody to zyskujący coraz większą popularność kosmetyk dla mężczyzn. Chociaż odznacza się właściwościami zapachowymi, to słynie ze swoich właściwości nawilżających. Czy olejek do brody jest lepszy w nawilżaniu od kremów i balsamów, a także jakie jeszcze ma właściwości – przekonajmy się.

Nawilżanie podstawą dbania o włosy

Włosy, podobnie jak skóra, której stanowią wytwór, potrzebują przede wszystkim nawilżenia. Prawidłowo nawilżone włosy to podstawa w pielęgnacji i stylizacji włosów. Otóż tylko włosie o właściwym poziomie nawilżenia wygląda zdrowo, a co za tym idzie urodziwie. Nawilżenie odbywa się na dwa sposoby. Po pierwsze od wewnątrz przed spożywanie płynów i żywności ze sporą ilością płynów. Po drugie od zewnątrz przez stosowanie kosmetyków nawilżających. Wśród kosmetyków nawilżających skórę z włosami wymienia się: kremy, balsamy i olejki.

Nawilżanie kremami

Kremy to kosmetyki, które nawilżają. Oprócz właściwości nawilżających odznaczają się właściwościami odżywiającymi. Kremy kryją substancje nawilżające, głównie tłuszcze, a także dostarczają skórze i włosom cennych pierwiastków i związków, w tym witamin.

Nawilżanie balsamami

Balsamy to kosmetyki, które nawilżają. Oprócz właściwości nawilżających odznaczają się właściwościami oczyszczającymi i łagodzącymi wszelkie podrażnienia. Balsamy kryją substancje nawilżające, głównie ekstrakty aloesowe, które pomagają również przy wszelkich podrażnieniach skóry i włosów.

Nawilżanie olejkami

Olejki do brody to kosmetyki, które typowo nawilżają. Oprócz właściwości nawilżających odznaczają się właściwościami zapachowymi. Olejki kryją oleje nawilżające i oleje eteryczne, za sprawą których skóra i włosy obłędnie pachną. Co ważne, choć nazwa olejków wskazuje, że stosuje się je na brody, to można stosować je także na fryzury.

Wyższość olejków nad kremami oraz balsamami

Przy nawilżeniu fantastycznie sprawdza się zarówno olejek do brody, jak też krem i balsam. Mimo wszystko do samego nawilżenia najbardziej poleca się zawsze olejki, bo w przeciwieństwie do kremów i balsamów, które nie muszą, ale mogą zawierać składniki chemiczne, olejki zawierają tylko i wyłącznie składniki naturalne, a przy tym typowo nawilżające. Skład olejków determinują oleje nawilżające odpowiadające rzecz jasna za nawilżenie oraz oleje eteryczne odpowiadające za zapach. O ile oleje nawilżające występują przeważnie zawsze takie same, na przykład olej jojoba, olej arganowy, olej słonecznikowy, czy olej winogronowy, o tyle oleje eteryczne występują różnie. Oleje kwiatowe pozyskuje się z róży, fiołka, lawendy, pelargonii i dzikiej róży. Oleje owocowe pozyskuje się z pomarańczy, grejpfruta, cytryny, limonki i bergamoty. Oleje drzewne pozyskuje się głównie z drewna sandałowego.

Marki oferujące najlepsze kosmetyki nawilżające

Na rynku kosmetycznym spotyka się wiele nawilżających mazideł. Mężczyźni na pewno powinni wypróbować kosmetyków od marek Captain Fawcett oraz Apothecary 87. Godne polecenia olejki od pierwszej to Prtivate Stock, Booze & Baccy, The Million Dollar i Barberism, a od drugiej to Original Recipe i Vanilla & Mango.

Leave a Reply