Peeling jako regeneracja suchej i zniszczonej skóry stóp

Kosmetyki

Niewłaściwa pielęgnacja stóp lub jej całkowity brak mogą prowadzić do poważnych problemów ze skórą na tej zapomnianej przez wiele z nas części ciała. Dolegliwości te nie tylko są defektem estetycznym, ale także wpływają na komfort chodzenia, a w niektórych przypadkach – nawet na aspekty zdrowotne. Aby temu zapobiec, wystarczy pamiętać o systematycznej pielęgnacji czy to w domu czy w salonie kosmetycznym. Ta druga opcja sprawdzi się znacznie lepiej wtedy, gdy nie mamy doświadczenia w podobnych zabiegach i wolimy oddać to zadanie profesjonalistom.

Co wchodzi w skład specjalistycznych peelingów do stóp?

Systematyczne stosowanie odpowiedniego preparatu do stóp pomaga zadbać o ich piękny i zdrowy wygląd. Wybór każdego z nich wymaga znajomości składników i potrzeb danej skóry. Warto także kupować kosmetyki hipoalergiczne, które doskonale nadają się do pielęgnacji skóry wrażliwej i skłonnej do reakcji alergicznych. Nie bez znaczenia są także składniki zawarte w tych kosmetykach. Możemy w nich znaleźć między innymi:

  • łupiny kokosa – ściera i złuszcza zgrubiałe warstwy martwego naskórka,

  • cukier – naturalny składnik złuszczający martwy naskórek,

  • masło shea – silnie nawilża i natłuszcza oraz zabezpiecza skórę przed utratą wody,

  • olej kokosowy – wzmacnia barierę lipidową, nawilża, łagodzi podrażnienia i uczucie pieczenia,

  • kwas mlekowy – łagodzi podrażnienia i stany zapalne, nawilża i złuszcza naskórek,

  • argininę – odpowiada za optymalne nawilżenie skóry,

  • olej z orzechów macadamia – regeneruje i odżywia skórę, zmiękcza ją i wygładza.

Profesjonalny peeling w salonie kosmetycznym

Stopy codziennie narażone są na działanie wielu szkodliwych dla nich czynników. Duży nacisk, obtarcia, wychłodzenie, przegrzanie, wielogodzinne przebywanie w jednej pozycji i w niewygodnych butach przyczyniają się do powstawania odcisków, zgrubień, przesuszania skóry i tworzenia bolesnych podrażnień. Sposobem na poprawę kondycji i wyglądu stóp jest wizyta w salonie kosmetycznym, gdzie wykorzystywane są profesjonalne kosmetyki: kremy, peelingi (https://shefoot.pl/pl/produkty-dla-profesionalisty/cukrowy-peeling-do-stop-z-olejem-kokosowy/), maski itp. W czasie takiego zabiegu stopy zostają oczyszczone, a martwy naskórek – delikatnie usunięty, dzięki czemu stopy stają się miękkie i gładkie. Wiele kosmetyczek rezygnuje z usuwania martwego naskórka za pomocą frezarek i tarek, właśnie na korzyść peelingów. Nadmiernie ścierany naskórek bowiem jeszcze bardziej narasta. Działanie peelingów jest delikatniejsze, zatem nie powoduje wzmożonego rogowacenia skóry na piętach, jak to się dzieje przy stosowaniu frezarek czy pumeksów. Ostatnim etapem jest nałożenie odżywczego kremu, który nawilży i zregeneruje zniszczone warstwy skóry. W salonie kosmetycznym, poza profesjonalnym zabiegiem z użyciem wysokiej klasy kosmetyków, czeka także doświadczona obsługa, przyjemnością udzielająca praktycznych rad i cennych wskazówek, które w przyszłości ułatwią klientkom salonów codzienną pielęgnację stóp w domowych warunkach.

Leave a Reply